Sümeg. V: Pőcze, Farkas L.
Sümeg: Kaposi, Soós, Kotin, Dolgos, Szabó G., Iván. Csere: Madár, Hartinger (liberók), Nagy P., Sárközi, Dóber, Illés, Óhidi. Vezetőedző: Mészáros Péter.
PEAC:
Demeter, Fodor, Pordán, Portik, Soós, Storcz. Csere: Pólics (liberó), Szabó, Várhalmi, Wohlfárth. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán.

Első technikai időnél még csak 8:6 volt az állás, de a hazaiak két jó blokkal és Soós nagyszerű nyitássorozatával 14:6-ra növelték előnyüket. A pontgyártásba Kotin is beszállt, Dolgos Attila pedig ász értékű nyitásaival 19:9-re változtatta a pontarányt. A sümegiek lendületesen játszottak, Madár jó védekezése, Kaposi bomba ütése, majd Iván blokkja után a Pécs végleg megadta magát. Első szett Szabó sáncával ért véget (25:12).

A második részben magabiztosan folytatta és saját játékát játszhatta a hazai csapat, így az első technikai időnél 8:2-re vezettek. Dolgos és Soós itt is magabiztosan nyitott, Kaposi már a hátsó sorból is támadott. 16:8-nál már a fiatalok is szerephez juthattak. Nagy feladó, Dóber center, Sárközi átló poszton bizonyíthatott. A vendégek fogadásai egyre bizonytalanabbak lettek, és Soós nyitásban ismét nem ismert kegyelmet, így a második etap is 25:12-re végződött.

A harmadik játszma elejét hosszú labdamenetek és kissé visszaesett támadójáték jellemezte. 8:6 után Kaposi bal kézzel ütött, majd Dolgos második érintésre kétszer is beütötte a labdát. 16:10 után a PEAC reményvesztetten küzdött, de Soós újabb nyitássorozata után Iván blokkjával véget ért a mérkőzés (25:13).

Mészáros Péter: - A meccs előtt azt kértem, hogy figyeljünk a nyitásra és a fogadásra. Ebben most magabiztosak voltunk és rá tudtuk erőltetni saját játékunkat az ellenfélre. Jó volt a mezőnymunka, sokat fejlődött támadójátékunk. A csapat elindult egy jó úton. Jó szellemben, magabiztosan játszott. Köszönjük a szurkolók segítségét, nagyszerű hangulatot teremtettek számunkra.
Gyöngyösi Zoltán (PEAC): - Az egész mérkőzés folyamán összesen néhány labdamenet volt, a harmadik szett elején, amikor emlékeztettünk önmagunkra. Kisebb szerkezeti átalakítással vágtunk bele a meccsbe, de ez nem indokolta volna ezt a játékot. A játékosállományt posztonként végignézve erősebb csapat a Sümeg, no de nem ennyivel!