HÉP-Kecskeméti RC
()
péntek 07 október, 2016 20:00

Pénzügyőr – HÉP-Kecskemét 3:2 (–23, 22, –17, 19, 13)
Az első szett elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, de az első technikai szünetre a hazai csapatnak sikerült 3 pontos előnyt kiharcolnia. A második technikai szünetre a hazaiak előnye már 7 pontra duzzadt. A második időkérése után 18:9-nél a kecskemétiek kezdtek erőre kapni, és kezdték komoly hátrányukat lefaragni. 21:19-nél már kezdett ismét szorossá válni a mérkőzés. A Kecskemét lendülete aztán kitartott az egész szettben és 23:25-re megnyerték azt.

A második szett ismét szorosan indult, majd a Kecskemét ellépett 8:5-re az első szünetre, majd a hazaiak ismét kiegyenlítettek. Innen lépésben haladt a mérkőzés a második technikaiig, ami után a hazaiak 3 pontos előnyre tettek szert és ezt a szett végéig megtartották (25:22).

A harmadik szett elején 3 ponttal megléptek a vendégek, de a hazaiak nem sokkal később felzárkóztak. Az első szünet után ismét 3 pontos előnyben voltak a vendégek. A második szünetet követően sikerült növelniük az előnyüket 6 pontra (20:14) és végül 17:25-re nyerték a 3. szettet.

A negyedik szett ismét szorosan indult, de a Pénzügyőrnek sikerült ellépni a vendégektől és a második technikai szünet előtt már 4 pontos előnyre tett szert. Innen tovább növelte előnyét egészen 20:14-ig ahonnan ismét a Kecskemét dominált és sikerült felzárkóznia 20:17-re. Innen ismét a hazaiak szerezték a pontokat és 25:19-re megnyerték a 4. szettet.

Az ötödik szett a Pénzügyőr pontjaival kezdődött, de hamar felzárkóztak a vendégek és innen egyesével váltakoztak a pontok a térfél cseréig (8:7). Továbbra is nagy izgalmak között és fej-fej mellett haladtak a csapatok 12:12-ig ahol ismét a Pénzügyőr szerezte meg a vezetést és a 2 meccslabdát. Végül 15:13-ra megnyerték a döntő szettet a hazaiak és ezzel a mérkőzést is.