Dunaferr – MAFC-BME 3:2 (–24, 22, –22, 22, 7)
Dunaújváros. V: Halász, Vári
Dunaferr SE: Kun, Bohnicsek, Hatvany, Kiss M., Gebhardt N., Stefanovics. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Kholmann, Szabó P., Guzmics, Flachner. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor
MAFC: Kunert, Jánossy, Vocskó, Posztós, Szabó B., Csépke. Csere: Bán (liberó), Eke, Dr. Horváth B., Lesznyik. Vezetőedző: Novák László

Az elmúlt két fordulóban nagyszerűen játszó és két győzelmet aratott Dunaferr SE az egyik mumust, a rutinos játékosokból álló MAFC együttesét fogadta. Parádés, okos kezdést láttunk a Dunaferr csapatától, amely azonnal vendég időkérést eredményezett. Szép labdamenetek végén sorban szerezte pontjait a hazai csapat, amelyből Gebhardt Norbert három méteren túli pontja emelkedett ki. A folytatásban is ők irányítottak, a nyitásaik ültek, a befejező ütések rendre utat találtak a sáncoló kezek mellett (16:10). Míg Bohnicsek az egyik, addig Kunert a másik oldalon játszott kiemelkedően, amely szoros szett-véget eredményezett (20:19). A hazai mester időt kért, de ez nem segített, és elvesztették az első játékot (24:26).

Fordulás után, ismét a hazaiak léptek meg (4:1), majd Novák László időkérése után egyenlített a MAFC. Innen sikerült ismét megindulnia a hazaiaknak és hozni három különbséget a leghosszabb labdamenet után (8:5). Ekkor meglódult a Dunaferr, de nem adta meg magát a MAFC, és megpróbált felzárkózni, ezt viszont azonnal megakadályozták (16:13). Miután felválta estek a pontok egészen 18:16-ig ismét nyílt lett a vége. Bohnicsek és Kun pontjaival 22:20-ra vezettek az újvárosiak, majd Csépke szépített, de ez végül nem jelentett változást, hiszen Gebhardt Norbert hatalmas ütéssel lezárta a szettet (25:22).

Nem indult viszont jól nekik a harmadik játék, de ötnél sikerült utolérniük a MAFC-ot, majd a vezetést átvenni 8:7-nél. Egy kisebb hazai hullámvölgy elég volt a vendégeknek a fordításhoz, de feltámadtak Hatvany Zsolték (15:14). A szoros játékhoz hozzátartozott a hazaiak rossz nyitás sorozata, akik ötször hibáztak a második technikai időig. A végjátékra döntetlennel érkeztek (20:20), de meglépett a MAFC és végül győzni tudott (22:25).

A negyedik szett elején is ők domináltak (3:6), majd a vezetés birtokában megnyugodott a pesti csapat, míg a hazaiak idegessé váltak, és futottak az eredmény után (8:13). Ezt egy látványos feltámadás követte, és a Dunaferr megfordította az állást (17:13). Az izgalmak azonban fokozódtak, amikor ismét döntetlen lett (18:18). A legvége most Gebrardt Áronéknak jött ki jobban, akik végül 25:22-re nyertek, így jöhetett az ötödik szett.

A végletekig izgalmas záró játékot Kun Benedeknek is köszönhetően a Dunaferr kezdte jobban (8:4), és a legvégén sem remegtek meg a kezek, így öt szettben nyert Tomanóczy Tibor csapata. A Dunaferr ezzel a sikerrel a bajnokság elején már három győzelemnél jár (15:7).
(Forrás: dunaujvaros.com)