Openhouse Szolnoki RKSI 2 : 3 Dunaferr SE
szombat 01 október, 2016 16:00

Openhouse Szolnoki RKSI – Dunaferr 2:3 (23, –26, 25, –19, –13)
Szolnok. V: Jámbor, Suba.
Dunaferr SE: Hatvany Zs., Kun, Stefanovics, Bohnicsek, Gebhardt N., Kiss M. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Guzmics, Szabó, Flachner, Kholmann. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

A Kaposvár elleni sikert követően idegenben, Szolnokon lépett pályára a Dunaferr SE röplabda csapata, melyre igen nehéz mérkőzés várt a nyáron jelentősen megerősödött házigazdák ellen. A mérkőzés végül igazolta is az előzetes várakozásokat, mert a két csapat hatalmas küzdelmet vívott egymással, méghozzá öt kőkemény szetten keresztül. A nyitó felvonást két ponttal, 25:23-ra a vendéglátók nyerték, akik a második játszmában már hat ponttal is vezettek, de a remekül harcoló Dunaferr nem adta fel, utolérte ellenfelét, s 28:26-os szettsikerrel kiegyenlített.
A folytatásban is hatalmas csatát vívott egymással a két csapat, a harmadik játékban ezúttal az újvárosiak jutottak szettlabdához, de most a házigazdákon volt a fordítás sora, s egy 27:25-re megnyert játékkal újra átvették a vezetést. A vendégeket azonban ezzel sem lehetett megtörni, s a negyedik játékot szinte végig vezetve hozták 25:19-re, így jöhetett a mindent eldöntő ötödik szett. Ebben újra a vendéglátók kezdtek jobban, hamar megléptek három-négy ponttal, s 13-11-nél nagyon közel kerültek a meccs megnyeréséhez, de a Dunaferr innen sorozatban négy pontot szerezve fordított, s végül 3:2-es győzelmet aratott (13:15).

Tomanóczy Tibor: - Nagyon jó mérkőzést vívtunk a hazaiakkal, kemények voltunk, céltudatosak, s egy pillanatig nem adtuk fel a küzdelmet, minden pályára lépő játékos teljesítményével elégedett lehetek. A Szolnok egy nagyon jó csapat lett az idei szezonra, megerősödtek, így nagyon nehéz dolgunk volt, de ezúttal helyén volt mindenkinek a szíve. A meccs kulcspontja a második szett volt, amikor hatpontos hátrányból visszajöttünk, s fordítani tudtunk, ez olyan erőt adott mindenkinek, ami a találkozó végéig kitartott. Nagyon büszke vagyok a srácokra, egy remek színvonalú mérkőzésen sikerült két pontot szereznünk, de úgy érzem, hogy a hazaiak sem búslakodhatnak, mert ők is remekül játszottak.