Dunaferr SE – Fino Kaposvár 3:2 (23, –16, 22, –21, 12)
Dunaújváros, 150 néző. V.: Horváth M., Kiss L.
Dunaferr: Kiss M. 4, Hatvany 1, Gebhardt N. 25, Stefanovics 3, Bohnicsek 15, Kun 20. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Szabó P. 2, Guzmics, Kohlmann. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.
Fino: Nagy J. 10, Keen 4, Dávid Z. 30, Csányi 1, Kalmár 4, Bozóki 16. Csere: Deák (liberó), Vajda 11, Bögöly 7. Vezetőedző: Demeter György.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:3, 16:11, 21:17. II. játszma: 7:8, 11:16, 13:21. III. játszma: 8:4, 16:12, 21:17. IV. játszma: 5:8, 11:16, 19:21. V. játszma: 5:4, 10:6, 12:7.

Nagy csatát hozott az első játszma, és végül a házigazdák kerekedtek felül 25:23 arányban. A térfélcsere után kézbe vette az irányítást a Fino, és végig vezetve, magabiztosan győzött 25-16-ra. A harmadik játékrészben jobban kezdett a Dunaferr, és sokáig két-három ponttal előrébb járt, a szett derekán pedig 20:15 is állt a táblán. A somogyiak a hajrára felzárkóztak, de 24:22 után hazai pont született, amivel eldőlt a játék sorsa. A folytatásban újra a kaposváriaknak ment jobban, megnyugtatónak tűnő előnyt szereztek, a végjáték mégis 21:20-ról indult. Dávid Zoltánéknak a legfontosabb pillanatokban helyén volt a szívük és a kezük, és végül kiharcolták az egyenlítést.
102 percnyi játék után így jöhetett a mindent eldöntő, ötödik, rövidített szett. Tovább fokozódtak az izgalmak: sokáig felváltva estek a pontok, hol az egyik, hol a másik csapat járt előrébb kicsivel. A küzdő felek 8:6-os hazai vezetésnél cseréltek térfelet, majd újabb Dunaferr-pont következett. A vendégoldalon Dávid Zoltán, a másik együttesben pedig Gebhardt Norbert volt a legeredményesebb támadó. A somogyiak 13:9-es hátrányba kerültek a végén, és a tűzbe jött újvárosi fiatalok már nem engedték ki a kezükből a győzelmet.

Tomanóczy Tibor: – Nagyon örülök a győzelemnek, de bőven van még hová javulnunk. Voltak nagyszerű és gyengébb időszakai meccsnek, de mindkét együttesen az látszott, hogy a szezon elején járunk. A siker nagyszerű közönségünknek is köszönhető, akik végig bíztattak bennünket.
Demeter György: - Sajnos, nem úgy kezdtük a bajnokságot, ahogy szerettük volna. Csak egy játékosunk, Dávid Zoltán teljesített úgy, ahogy az elvárható támadásban, és ez kevés volt a sikerhez. Tanulságos mérkőzés volt, és kiderült, hogy aki kulcsjátékos akar lenni a csapatban, annak fel kell nőnie a feladathoz. Kritikus helyzetekben pedig nem szabad nyitást rontani. Sovány vigasz, hogy a statisztika alapján, összességében jobban támadtunk, mint ellenfelünk. Bízom benne, hogy a folytatásban eredményesebbek leszünk.
(Forrás: kapos.hu)