Férfi röplabda NB I. – otthon nyert a Szolnok a Sümeg ellen

Vasárnap délután játszották le a férfi röplabda NB I. első fordulójából elhalasztott Szolnok – Sümeg találkozót. A mérkőzésnek már nem volt tétje, a Tisza-partiak már korábban bebiztosították ötödik helyüket, a Veszprém megyeiek pedig már nem léphettek feljebb a tabellán. A hazai együttesben nyolc, a vendégeknél hét játékos alkotta a keretet, és a második játszma izgalmait leszámítva (32:30 arányban hozta a játszmát a Szolnok), nem történt meglepetés. A házigazda 61 perc alatt biztosította be sikerét.

Szolnoki Röplabda Akadémia – Sümegi RE 3:0 (17, 30, 20)

Szolnok. V.: Pőcze, Nagy L.

Szolnok: Guzmics 4, Szabó P. 5, Varga Z. 6, Gönczi 12, Tamasi 6, Kholman 4. Csere: Farkas R. (liberó), Bodonyi. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

Sümeg: Németh Z. 5, Tigyi 6, Péter B. 9, Kaposi 5, Nagy P. 7, Balla 1. Csere: Erki (liberó). Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:3, 16:11, 21:17. II. játszma: 4:8, 16:14, 20:21. III. játszma: 8:6, 16:11, 21:17.

Gulyás Ferenc: Nem volt jelentősége a mai eredménynek, de a fiúk jól álltak hozzá a mérkőzéshez, és gratulálok nekik. Nem idegeskedtünk, nem kapkodtunk, stabilan játszottunk. Már a negyeddöntő áll a középpontban, készülünk a Pénzügyőr ellen.

Tamás Zoltán: Ma nem szeretnék nyilatkozni.