Női extraliga: Előre menekült a Jászberény

Két mérkőzéssel zárult az extraliga alapszakasza: A Jászberény döntő szettben maradt alul Nyíregyházán, az Újpest viszont négy játszmában nyert Kaposváron, így a négy közé kerülésért Nyíregyháza–Vasas és Kaposvár–Jászberény párharcokat rendeznek. A női NB I-ben a Budaörs Rákospalotán, az MTK pedig a TFSE otthonában nyert.

NŐI EXTRALIGA:

FATUM-NYÍREGYHÁZA–JÁSZBERÉNY 3:2 (–16, 15, 16, –22, 10)

Nyíregyháza, 400 néző. V: Bátkai-Katona, Árpás.

NYÍREGYHÁZA: G. Francesco 1, Matics 1, Kalotai 5, Villám 8, Váldez 15, Kalicsanin 6. Csere: Tóth F. (liberó), Kotormán 6, Varga E. 20, Fernandez 10, Rutarová 4. Vezetőedző: Horváth András.

JÁSZBERÉNY: Miklai 12, Ivonkina 16, Bleicher N. 7, Miranda 12, Pintér A. 11, Adamenya 5. Csere: Lékó (liberó), Schmidt A., Borsos L., Bertók 1. Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:9, 10:17, 13:20. II. játszma: 1:4, 10:8, 12:12, 22:12. III. játszma: 7:2, 13:10, 20:12. IV. játszma: 11:10, 15:12, 16:17, 19:17, 20:22. V. játszma: 2:0, 2:2, 3:4, 9:6, 10:8.

A jászberényiek számára komoly tétje volt a mérkőzésnek, hiszen szettnyerésük esetén megtartják ötödik helyüket az alapszakaszban, míg, ha győznek, akkor még a negyedik helyet is megszerezhetik. A kérdés, hogy mit szól ehhez a Nyíregyháza, amely ebben az esetben a Vasassal játszik a négybe kerülésért. Nos, a vendégek gyorsan rövidre zárták a témát és megnyerték az első játszmát, s bár ezután a hazaiak fordítottak, a Jászberény így is kiharcolta a döntő szettet, amit azonban már nem sikerült megnyerniük.

Horváth András: – Sikeresen zártuk hazai pályán a bajnokság ezen szakaszát. Szépen szálltak be a játékosok a mérkőzés közben, egymást segítve küzdöttek a lányok, ami rendkívül pozitív.

Deme Gábor: – Gratulálok a csapatnak az ötödik hely megszerzéséhez, nem sok hiányzott a negyedikhez. Külön bravúr, hogy fel tudtuk venni a küzdelmet a két szinte azonos erősségű sort bevető Nyíregyházával.

1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁRI EGYETEM – UTE 1:3 (–17, –14, 23, –21)

Kaposvár, 400 néző. Vezette: Ujházi, Vári.

KAPOSVÁR: Leidgeb 13, Fábián 3, Iricsanyin 5, Sitkey 2, Horváth A. 13, Araujo 13. Csere: Csitári (liberó), Harmath 5, Kanizsai 1, Szivós. Vezetőedző: Zarka Péter.

UTE: Bleicher R. 6. Szűcs 14, Bezsandolszka 12, Bosio 11, Hiruela 15, Cross 15. Csere: Kötél D. (liberó), Da Silva 1. Vezetőedző: Horacio Bastit.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 10:16, 14:21. II. játszma: 4:8, 10:16, 13:21. III. játszma: 7:8, 16:12, 20:21. IV. játszma: 5:8, 15:16, 17:21.

91 perces csata végén szerezte meg újabb győzelmét a női röplabda Extraligában az UTE együttese. A már biztosan második fővárosiak az első és második játszmában is irányították a játékot a népes közönség előtt, a harmadik játékrészben aztán magára talált a negyedik helyen tanyázó házigazda, és lelkes, hajtós játékkal sikerült szépítenie. A folytatásban izgalmas küzdelem bontakozott ki a pályán, és végül igazolta az előzetes várakozásokat a lila-fehér alakulat.

Zarka Péter: – Remélem, a harmadik szett erőt ad nekünk a rájátszásra. Abban a játszmában nagyot küzdöttünk, és sikerült legyőzni önmagunkat is.

Horacio Bastit: – Nem pörögtünk a maximumon, de így is sikerült győznünk.

NŐI NB I:

TFSE – MTK 1:3 (–14, 22, –14, –15)

Budapest, Győri út, 100 néző. V: Kiss Z., Varjasi.

TFSE: Kolada 3, Csengeri 4, Czakó, Zolnai 7, Poór 13, Amaro 6. Csere: Canelle, Zgyerka Édes (liberók), Villám Cs. 7, Imreh 5, Németh J., Dobó 1, Verebes. Vezetőedző: Molnár István.

MTK: Kötél Zs. 2, Godó 15, Nyuka 7, Legros 14, Takács D. 20, Kovács L. 5. Csere: Nagy F. (liberó), Lesi 1, Deli, Horváth Z. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Molnár István: – Ezen a mérkőzésen elsősorban olyan játékelemeket próbálgattunk, amik sikeresek lehetnek a Budaörs elleni párharcban. Ezúttal is csak egy szettben sikerült kijátszanunk magunkból azt, ami bennünk van, de már egyre hosszabbak a jó periódusaink.

Tóth Gábor: – Három alapemberemet is pihentettem ezen a találkozón, és örülök, hogy a fiatal játékosaimnak is lehetőséget tudtam adni. A második játszmában nem koncentráltunk eléggé, és ezt a TFSE ki is használta.

PALOTA – BUDAÖRS 1:3 (–10, –20, 23, –16)

Budapest, Sződliget utca, 50 néző. V: Gyulai, Halász E.

PALOTA: Király D. 1, Bodnár, Bánlaki 10, Várhegyi 4, Vígh, Mester 11. Csere: Hadnagy R., Gazsi (liberók), Durst H. 6, Hadnagy B. 2, Misinszki 1, Pilissy 2. Vezetőedző: Glózik János.

BUDAÖRS: Szabó L. 2, Radomszki 11, Ostorházi 14, Vezsenyi 20, Szabó D. 13, Kilyénfalvi 3. Csere: Maurer (liberó), Juraszik, Szabó K. 4, Szoboszlai 3. Vezetőedző: Balogh István.

Március 10., szombat
09:30 Sub-zone nemzetközi női válogatott ülőröplabda-torna (Mátraháza)
10:00 Hóröplabda CEV European Tour, Kranjska Gora (Szlovénia)
17:00 Penta Gödöllői RC – HUNGAST Haladás (női NB I)
17:00 VK Olomouc – Branik Maribor (női MEVZA Kupa-elődöntő, Békéscsaba); Tv: DIGI Sport1
19:30 Linamar-BRSE – Mladost Zagreb (női MEVZA Kupa-elődöntő); Tv: DIGI Sport1