A BRSE lesz a Nyíregyháza ellenfele a kupadöntőben

Ahogyan az várható volt, a címvédő csabaiak az első, idegenben 3:1-re megnyert mérkőzés után hazai pályán is győzni tudott, így végül kettőt győzelemmel jutott a Magyar Kupa döntőjébe, ahol a Fatum-Nyíregyháza lesz az ellenfelük. A BRSE sorozatban harmadszor jutott be a kupafináléba. Az előző két alkalommal meg is nyerték a sorozatot. A jászberényiek a Vasassal játszanak majd a bronzéremért.

NŐI MAGYAR KUPA ELŐDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ:

LINAMAR-BRSE – JÁSZBERÉNY 3:0 (20, 10, 9)

Békéscsaba, 1000 néző. V: Tillmann, Halász E.

BRSE: Ivanovic 12, Bodnár 1, Fresco 16, Mlinar 15, Dobi 5, Koseková 1. Csere: Molcsányi (liberó), Szedmák 2, Petrenkó, Glemboczki 1, Pekárik 1, Nagy E. 1. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

Jászberény: Miklai 4, Ivonkina 4, Bleicher N., Genesis 8, Pintér 6, Adamenya. Csere: Lékó, Faragó (liberók), Schmidt, Bertók, Turi. Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. I. szett: 8:5, 16:10, 21:14. II. játszma: 8:5, 16:7, 21:10. III. játszma: 8:5, 16:7, 21:8.

Alberto Salomoni: – Sok hibával kezdtünk, de az első mérkőzéshez képest sokkal jobban játszottunk. Gratulálok a Jászberénynek, hogy eljutottak az elődöntőig, de a mi csapatunk van olyan erős, hogy nyomást tudtunk gyakorolni rájuk.

Deme Gábor: – Elismerésem a békéscsabaiaknak, hogy ismét be tudtak jutni a kupadöntőbe.

Döntőbe jutott a BRSE kettős győzelemmel.

(Fotó: Szőcs Pál/SzPortfotók)

Február 20., kedd
18:00 Jászberény – Linamar-BRSE (női Magyar Kupa elődöntő, visszavágó)
Február 22., csütörtök
18:00 Vegyész RC-Kazincbarcika – Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa-elődöntő, visszavágó)