Ismét megverte a Nyíregyháza a Vasast

A női extraliga hétfő esti rangadóján a Nyíregyháza a Folyondár utcában győzött 3:0-ra a Vasas ellen, így fontos három ponttal gazdagodott.

Női extraliga:

Vasas Óbuda – Fatum-Nyíregyháza 0:3 (–21, –24, –18)

Budapest, Folyondár utca, 300 néző. V: Bátkai-Katona, Dr. Árpás.

Vasas: Török 12, Bodovics 3, Németh A. 7, Kostelanská 9, Haneline 6, Durst A. 2. Csere: Juhár (liberó), Capelli 1, Papp O. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Nyíregyháza: G. Francesco 2, Matics 7, Kalotai 9, Villám L. 13, Valdez 18, Kalicsanyin 5. Csere: Tóth F. (liberó), Kotormán 2, Rutarová. Vezetőedző: Horváth András.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 16:15, 19:21. II. játszma: 8:4, 12:16, 21:20. III. játszma: 4:8, 13:16, 17:21.

A Magyar Kupa elődöntő visszavágójával ellentétben ezúttal komolyabb ellenállást fejtett ki a Vasas, amely közel állt a játszmanyeréshez is. Végül azonban a nyíregyháziak ezúttal is három játszmában oldották meg a találkozót, és várják a hétvégén a második helyen álló UTE-t.

Jókay Zoltán: – Pozitív, hogy szorosabb meccset játszottunk a Nyíregyháza ellen, mint legutóbb. A csapat most felnőtt a feladathoz, nem úgy azok, akik vezették a mérkőzést. Nem szoktam foglalkozni a játékvezetőkkel, talán csak a meccs közben, de úgy gondolom, akár az első, akár a második játszmában, ha következetesen fújnak, akár szettet is nyerhettünk volna, és teljesen másként alakulhatott volna a meccs. Csalódott vagyok, mert megdolgoztunk azért, hogy legalább játszmákat nyerjünk.

Horváth András: – Ezen a mérkőzésen az volt nekünk a legfontosabb, hogy hazavigyük Nyíregyházára a három pontot. Örülök, hogy játszmaveszteség nélkül sikerült teljesítenünk a célkitűzést.

Február 20., kedd
18:00 Jászberény – Linamar-BRSE (női Magyar Kupa elődöntő, visszavágó)
Február 22., csütörtök
18:00 Vegyész RC-Kazincbarcika – Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa-elődöntő, visszavágó)