Női NB I: Széles Petra 12 ásza a Győri úton

Egy mérkőzést játszottak le vasárnap a női NB I-ben, ezen a Gödöllő 3:1-re győzött a TFSE otthonában. Bár a vendégek két játszmában is alaposan „helybenhagyták” vendéglátójukat, a hazaiak mindenképpen dicséretet érdemelnek a játszmanyerésért. Külön ki kell emelnünk a gödöllőiek Európa Liga-győztes csapatkapitányának teljesítményét, aki 12 ászt szervált a mérkőzésen, s ebből sorozatban négyet az első játszma legvégén.

NŐI NB I:
TFSE – Penta Gödöllői RC 1:3 (–12, –22, 21, –10)
Budapest, Győri út, 150 néző. V: Vígh, Varjasi.

TFSE: Németh J. 1, Imreh 3, Amaro 4, Poór 8, Csengeri 10, Villám Cs. 5. Csere: Canelle, Dobrovits (liberók), Czakó, Zgyerka-Édes, Zolnai 6, Kolada 2, Körmendi. Vezetőedző: Molnár István.

Gödöllő: Lakatos 16, Hackl 6, Körtvélyessy 11, Horváth P. 7, Széles 18, Nagy K. 6. Csere: Kovács A. (liberó), Vecsey 1, Tettamanti 1, Halla G. 1. Vezetőedző: Grózer György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:8, 9:16, 12:21. II. játszma: 5:8, 11:16, 15:21. III. játszma: 6:8, 16:15, 21:18. IV. játszma: 1:8, 6:16, 6:21.

Molnár István: – Sajnos, mondhatni a szokásos megilletődöttséggel kezdtünk, ami csak a második szettben oldódott. A harmadikra pedig teljesen összeszedtük magunkat és hajtós játékkal győznünk is sikerült. Ez a lendület a negyedik szettre alábbhagyott és ekkor teljesen leültünk.

Grózer György: – A péntekhez képest erősen visszaesett a teljesítményünk, de most ennyi is elég volt a győzelemhez. Sajnálom persze az elvesztett harmadik játszmát, viszont ki kell emelnem Széles Petra remek szerváit.

(Fotó: Szőcs Pál/SzPortfotók)