Bravúros jászberényi pontszerzés, bravúros újpesti fordítás

Két női extraliga, illetve NB I-es mérkőzést játszottak szombaton. A listavezető BRSE magabiztosan győzött Kaposváron, a Jászberény viszont alaposan meglepte az UTE-t, már 2:0-ra is vezetett, de a lilák ezután meg tudták fordítani a mérkőzést. Ugyancsak ötszettes meccsen nyert a Budaörs a Haladás ellen az NB I-ben, az éllovas MTK viszont hozta a papírformát a sereghajtó Palota ellen.

NŐI EXTRALIGA:

UTE – JÁSZBERÉNY 3:2 (–23, –26, 18, 20, 8)

Budapest, Tungsram-csarnok, 400 néző. V: Kiss Z., Szabó P.

UTE: Szűcs K. 6, Cross 8, Bleicher R. 1, Da Silva 9, Bezsandolszka 12, Bosio 25. Csere: Kötél D. (liberó), Ancsin 3, Dégi 1, Hiruela 12. Vezetőedző: Horacio Bastit.

Jászberény: Ivonkina 12, Bleicher N. 7, Genesis 14, Pintér 14, Adamenya 5, Miklai 14. Csere: Lékó (liberók), Bertók, Faragó, Borsos, Schmidt. Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 11:13, 17:14, 18:21, 21:22, 21:24. II. játszma: 8:6, 12:7, 13:14, 16:14, 20:16, 24:23. III. játszma: 8:7, 12:10, 17:12, 22:16, 24:18. IV. játszma: 0:5, 4:8, 9:11, 14:13, 17:14, 18:17, 21:17, 24:19. V. játszma: 1:4, 6:5, 8:5, 12:6, 14:8.

Ha az újpestiek azt hitték, hogy sétagalopp lesz a mérkőzés, hát alaposan tévedtek, a jászberényiek nem ismertek elveszett labdát az első két játszmában, és még négy-öt pontos hátrányból sem adták fel, sőt, játszmalabdákat hárítva szereztek kétjátszmás vezetést. Ezt követően azonban elfáradtak, s hiába vezettek a negyedik játszma elején 5:0-ra, az ötödikben pedig 4:1-re, a lilák cseréi mindig tudtak pluszt hozzátenni a játékhoz, így végül meg is fordították az amúgy hangulatos találkozót, ahol mindkét csapatot lelkes szurkolótábor buzdította sportszerűen.

Horacio Bastit: – Azért örülök a győzelemnek, mert nem elvesztettünk egy pontot, hanem nyertünk kettőt. Az elején nem mi játszottunk rosszul, hanem az ellenfél nagyon jól, de aztán kevesebbet hibáztunk, feljavultak a szerváink és a védekezésből indított támadásaink is nagyon jók voltak.

Deme Gábor: – Kellemes Húsvéti ünnepeket kívánunk az újpestieknek! Az ajándékot most oda is adtuk.

(Fotó: TSH)

1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁR – LINAMAR-BRSE 0:3 (–18, –16, –18)

Kaposvár, 500 néző. Vezette: Halász T., Ujházi.

Kaposvár: Iricsanyin 11, Harmath 4, Horváth A. 2, Araujo 7, Leidgeb 5, Fábián. Csere: Csitári (liberó), Sitkey, Szivós, Lutter L., Kanizsai. Vezetőedző: Zarka Péter.

Békéscsaba: Ivanovic 11, Nagy E. 12, Fresco 8, Mlinar 18, Pekárik 6, Koseková. Csere: Molcsányi (liberó), Szedmák. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 8:16, 16:21. II. játszma: 4:8, 11:16, 13:21. III. játszma: 8:7, 13:16, 16:21.

Ellenállhatatlanul kezdett a Békéscsaba a Diamant elleni szombati női röplabda Extraligás mérkőzésen. A vendégek hamar elléptek a kaposváriaktól, Zarka Péter tanítványai pedig a szett végére csak kozmetikázni tudtak az eredményen. A második felvonásban ugyanott folytatta a BRSE, ahol az elsőben abbahagyta. A hazaiak nem tudták megtörni a címvédő lendületét, 25:16 után pedig már kétszettes előnyben voltak a viharsarkiak. A harmadik szett már sokkal jobban indult Harmathéknak. A játékrész közepéig tartani is tudták a lépést a többek között a válogatott Nagy Esztert is felvonultató csabaiakkal, Salomoni-mester időkérése után azonban rendezte sorait a BRSE.

Zarka Péter: – Megilletődötten kezdtünk, a Békéscsaba pedig szinte hibátlan játékkal rukkolt ma elő. Köszönjük a népes szurkolótábor biztatását!

Alberto Salomoni: – Nehéz héten vagyunk túl, de esélyeshez méltó játékkal tudtunk nyerni a jó formát mutató Kaposvár ellen.

(Fotó: Muzslay Péter)

NŐI NB I:

BUDAÖRSI DSE – HUNGAST-HALADÁS 3:2 (22, –19, –15, 15, 12)

Budaörs, 100 néző. V: Éri, Farkas L.

Budaörs: Szabó K. 7, Szabó L. 6, Szabó D.11, Ostorházi 14, Vezsenyi 14, Tóth E. 14. Csere: Maurer (liberó), Juraszik, Antal 1, Radomszki. Vezetőedző: Balogh István.

Haladás: Bagyinka 4, Reljic 6, Kinser 4, Kalman 14, Runjic 8, Paradzik 15. Csere: Zoltán, Farkas B. (liberó), Fazekas, Wruck 9, Horváth D., Bokor. Vezetőedző: dr. Mucsi Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:14, 21:18. II. játszma: 6:8, 14:16, 18:21. III. játszma: 6:8, 14:16, 10:21. IV. játszma: 8:5, 16:10, 21:11. V. játszma: 5:4, 9:10, 11:12.

MTK – PALOTA 3:0 (13, 14, 16)

Budapest, Szamos utca, 100 néző. V: Vígh, Gyulai.

MTK: Kötél Zs. 2, Godó 5, Nyuka 9, Horváth Z. 8, Takács D. 13, Kovács L. 9. Csere: Nagy F., Szalai (liberók), Lesi 8, Deli 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Palota: Bánlaki 3, Hadnagy B. 2, Lászlop 11, Misinszki 11, Durst H. 3, Mester 6. Csere: Hadnagy R., Gazsi (liberók), Gracza 2, Pilissy 3. Vezetőedző: Glózik János.

Tóth Gábor: – Maximálisan elégedett vagyok, remekül helytálltak a lányok. Mindenkit megnyugvással tölthet el a tudat, hogy ilyen fiatalok állnak a cseresarokban. Bizonyították, hogy bátran lehet számítani rájuk. A harmadik szett elején volt pár hiba, többnyire a rutintalanságunkból adódóan, de ezt leszámítva végig uraltuk a meccset.