Nagy csatában nyert a BRSE, de pontot rabolt az UTE

Hétfőn este játszották le a női röplabda Extraliga rangadóját, ahol a címvédő és éllovas Linamar-BRSE a második helyen álló UTE-t fogadta. Hiába vezettek 1:0-ra és 2:1-re is a vendégek, ám a BRSE mindig egyenlített, a döntő játszmában pedig kiharcolta a győzelmet, s őrizte meg a bajnokságban, több mint hároméves hazai veretlenségét.

NŐI EXTRALIGA:

LINAMAR-BRSE – UTE 3:2 (–26, 20, –21, 22, 13)

Békéscsaba, 900 néző. V: Bátkai-Katona, Dr. Árpás.

BRSE: Mlinar 27, Dobi 15, Koseková 1, Glemboczki 4, Pekárik 2, Fresco 21. Csere: Molcsányi (liberó), Bodnár 6, Szedmák 2, Petrenkó 1. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

UTE: Nagy V. 6, Bleicher R. 4, Da Silva 22, Bezsandolszka 12, Bosio 14, Szűcs K. 2. Csere: Kötél D. (liberó), Hiruela 13, Ancsin, Dégi. Vezetőedző: Horacio Bastit.

Az eredmény alakulása. I. szett: 0:3, 4:4, 9:13, 14:18,17:19, 21:19, 24:24. II. játszma: 3:1, 7:10, 14:13, 18:18, 22:18. III. játszma: 1:3, 7:5, 11:12, 16:14, 19:19, 21:23. IV. játszma: 4:3, 11:6, 16:10, 19:17, 22:22. V. játszma: 3:0, 6:6, 11:8, 13:12.

Óriási küzdelmet és öt játszmát hozott a rangadó. Mindkét csapatban voltak hiányzók, hiszen Ivanovics játékát még nem merte megkockáztatni Alberto Salomoni, Szpin pedig még hetekig sérült, míg a túloldalon a kanadai Cross betegedett le. Az újpestiek kezdték jobban a meccset, de aztán az első játszma végén a hazaiak fordítottak, azonban így is a liláké lett a játszma. A második szettet ehhez képest viszonylag simán nyerték a hazaiak, de aztán a harmadik szett végén megint a lilák kerekedtek felül. A negyedikben nagyon elhúzott a hazai csapat, 22:22-nél azonban megint egyenlő volt az állás, de ezután már csak a BRSE szerzett pontot. A döntő játszmában is a csabaiak kezdtek jobban, és hiába egyenlítettek az újpestiek, a végén a csabaiak tudtak rátenni még egy lapáttal.

Alberto Salomoni: – Nem nyújtottuk a legjobbunkat, de örülök a sikernek, és annak, hogy a fiatalok ilyen színvonalas mérkőzésen kaptak lehetőséget.

Horacio Bastit: – Békéscsabán ki lehet kapni három kettőre és tizenöt tizenháromra, viszont nem vagyok teljesen elégedett, mert hiába voltak jók az ütéseink és működött a sánc, a fontos pillanatokban mi hibáztunk, az ellenfelünk pedig nem.

Február 14., szerda
18:30 Fino Kaposvár – Vegyész RC-Kazincbarcika (férfi Magyar Kupa elődöntő, 1. mérkőzés)
19:00 Jászberény – Linamar-BRSE (női Magyar Kupa elődöntő, 1. mérkőzés)
20:00 Pénzügyőr – HÉP-Kecskemét (férfi Magyar Kupa elődöntő, visszavágó)