Kaposváron hasalt el a Nyíregyháza, először nyert a Vasas

Öt mérkőzést játszottak szombaton a röplabda élvonalban. A női Extraliga szenzációját a Kaposvár szolgáltatta, amely legyőzte a Nyíregyházát, a Vasas viszont Jászberényben szerezte meg első győzelmét. A Budaörs új edzőjével sem tudott nyerni az MTK otthonában – a héten Bagics Bence helyét eddigi segítője, Balogh István foglalta el –, a Haladás pedig könnyed győzelmet aratott a TFSE felett. A férfiaknál a PEAC győzte le magabiztosan a sereghajtó DEAC-ot.

NŐI EXTRALIGA:

1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁR – FATUM-NYÍREGYHÁZA 3:1 (20, –16, 22, 17)

Kaposvár, 450 néző. V: Adler, Bátkai-Katona.

Kaposvár: Iricsanyin 16, Sitkey 1, Horváth A. 15, Araujo 15, Leidgeb 11, Fábián 3. Csere: Csitári (liberó), Harmath 5. Vezetőedző: Zarka Péter.

Nyíregyháza: G. Francesco 2, Matics 12, Kalotai 6, Villám 12, Valdez 17, Rutarova. Csere: Tóth F. (liberó), Kalicsanyin 12, Kotormán, Varga 1. Vezetőedző: Horváth András.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:14, 21:16. II. játszma: 4:8, 7:16, 11:21. III. játszma: 8:5, 16:15, 20:21. IV. játszma: 8:3, 16:10, 21:14.

Igencsak meglepte, az amúgy hazai pályán mindenkire veszélyes Kaposvár a nyíregyháziakat. A második szettben a vendégek ugyan simán egyenlítettek, de aztán elbukták a harmadik játszma végjátékát és a negyedikben már nem is tudtak talpra állni a sokkból. A hazaiak váratlan, de megérdemelt győzelmet arattak.

Zarka Péter: – Akárcsak a Jászberény ellen, most is a remek mezőnymunka hozta meg a sikert. Köszönjük egyre gyarapodó szurkolótáborunknak a bíztatást!

Horváth András: – A harmadik szett végén kizökkentünk a saját játékunkból. Ez végzetes volt ezen a délutánon.

(Fotó: Muzslay Péter)

JÁSZBERÉNY – Vasas ÓBUDA 0:3 (–20, –16,–21)

Jászberény, 300 néző. V.: Tillmann, Horváth M.

Jászberény: Adamenya 5, Miklai 8, Ivonkina 5, Bleicher N. 8, Genesis 7, Pintér 10. Csere: Lékó, Faragó (liberók), Bertók, Schmidt. Vezetőedző: Deme Gábor.

Vasas: Vietti 4, Török 8, Bodovics 5, Simic 20, Kostelanská 11, Haneline 8. Csere: Juhár (liberó), Németh A. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:8, 15:16, 17:21. II. játszma: 3:8, 13:16, 14:21. III. játszma: 6:8, 10:16, 20:21.

A franciaországi sokk után pont akkor támadt fel a Vasas, amikor kevesen számítottak már rá, hiszen az első forduló meglepetését a jászberényiek éppen azzal szolgáltatták, hogy a Folyondár utcában győztek. Ezúttal azonban fordult a kocka, gyakorlatilag az egész meccsen a piros-kékek irányították a játékot, még akkor is, ha időnként szorongatta őket a Jászberény. A Vasas első győzelmét aratta az Extraligában.

Deme Gábor: – A Vasas egységesebben, magasabb szinten játszott és jobban akarta a győzelmet. Gratulálok neki!

Jókay Zoltán: – Nagyon fontos volt, hogy már a meccs elején volt önbizalmunk. Hittünk abban, hogy lehet nyerni és végig koncentráltunk. Ezt a győzelmet szeretnénk Csortos Csaba tanár úr emlékének ajánlani.