A Békéscsaba is búcsúzott az európai kupáktól

A Vasas után a BRSE is búcsúzott a nemzetközi kupaporondtól, miután a CEV-kupa nyolcaddöntő visszavágóján is háromjátszmás vereséget szenvedett az olasz Pomi Casalmaggiore otthonában. A csabaiak a továbbiakban készülhetnek a címvédésre a MEVZA- és a Magyar Kupában, valamint a bajnokságban. A Dunaferr ugyan egy játszmában megszorongatta, azonban végül így is 3:0-ra nyert hazai pályán a Pénzügyőr a férfi NB I-ben.

NŐI CEV-KUPA, NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Pomi Casalmaggiore (olasz) – Linamar-BRSE 3:0 (22, 18, 17)

Cremona, 1300 néző. V: Rodriguez (spanyol), Andersen (dán)

CASALMAGGIORE: Guerra 8, Guiggi 9, Lo Bianco 1, Balkestein-Grothues 9, Zambelli 7, Drews 17. Csere: Sirressi, Napodano (liberók), Starcevic, Zago 1, Rondon. Vezetőedző: Cristiano Lucchi.

BRSE: Mlinar 9, Dobi 13, Koseková 2, Glemboczki 5, Bodnár 3, Fresco 7. Csere: Molcsányi (liberó), Szedmák 6, Pekárik 1, Petrenkó 1, Ludmán, Nagy E. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 13:10, 17:14, 21:19. II. játszma: 0:2, 5:5, 11:7, 18:11, 21:17. III. játszma: 6:4, 12:6, 14:9, 19:12, 21:14

Alberto Salomoni: – Az első meccshez képest jobban játszottunk, mindenki láthatta, jó teljesítményt nyújtottunk. Noha a három nullás eredmény önmagában nem mutatja, főleg az első játszmában nehéz helyzetbe hoztuk a jóval erősebb ellenfelet. Emelt fővel mehetünk haza.

Továbbjutott a Casalmaggiore, kettős győzelemmel

(Fotók: Szőcs Pál/SzPortfotók)

FÉRFI NB I

Pénzügyőr – Dunaferr 3:0 (15, 19, 27)

Budapest, Kőér utca, 100 néző. V: Vigh, Soltész.

Pénzügyőr: Török P., Jánossy 13, Kovács S. 5, Rozgonyi 4, Kiss D. 6, Bokor 9. Csere: Bán V., Manoogian (liberók), Szalai 13, Kecskeméti 2, Takács G. 8, Kiss N. 3, Gallo 1. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Dunaferr: Moró 5, Mihucz 2, Matyiák 9, Hatvany 10, Tomanóczy B. 4, Csizmadia 3. Csere: Hartyányi, Sárközi (liberók), Iván B. 1, Iván G., Laczi. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:2, 16:8, 21:13. II. játszma: 3:8, 16:15, 21:16. III. játszma: 8:7, 16:14, 21:19.

Tomanóczy Tibor: – Sajnos nagyon gyengén kezdtük a meccset, így hamar hátrányba kerültünk, amit nem sikerült ledolgoznunk. A második szettben már láthattunk jó megoldásokat, de a végjátékban sajnos nem tudtuk megoldani a hazaiak nyitásait. A legjobb játékot a harmadik szettben nyújtottuk, melyben, ha a végén nem hibázunk, akkor talán a szettet nyerhettük volna. Sokat tanultunk ebből a mérkőzésből, melyből a pozitív dolgokat tovább kell, hogy vigyük a hétvégi, Székesfehérvár elleni rangadóra.