Negyedszerre megnyerte a Vasas a döntő szettet

Három MEVZA-kupa és egy női NB I-es mérkőzést játszottak le vasárnap. A Vasas sorozatban negyedik ötszettes mérkőzését vívta, azonban ezúttal győztek a szlovén Branik Maribor ellen, míg a BRSE könnyed sikert aratott a horvát Mladost Zagreb fölött. A Kazincbarcika viszont másodszor is kikapott Ausztriában, a Fatum-Nyíregyháza pedig ezúttal sem lépett pályára. A női NB I kiesési rangadóján a TFSE három játszmában vágott vissza a Palotának az alapszakaszban elszenvedett hazai vereségért.

MEVZA-kupa:

VASAS ÓBUDA – BRANIK MARIBOR 3:2 (–11, –21, 22, 21, 13)

Budapest, Folyondár utca, 200 néző. V: Kramar Sandl, Isajlovic (horvátok)

VASAS: Török 14, Haneline 10, Vietti 2, Kostelanská 20, Bodovics 5, Simic 20. Csere: Juhár (liberó), Capelli. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

MARIBOR: Najdic 9, Sobocan 13, Pintar 7, Kosenina 15, Vovk 15, Kaucic 7. Csere: Koskelo, Suznik (liberók), Bracko 4, Milosavljevic 1, Blagne, Mlakar. Vezetőedző: Samo Miklavc.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:8, 7:16, 9:21. II. játszma: 8:6, 16:12, 19:21. III. játszma: 6:8, 12:16, 21:19. IV. játszma: 8:5, 16:13, 21:13. V. játszma: 5:2, 8:6, 10:9, 12:10.

Jókay Zoltán: – Remélem, hogy ez egy hit és lélekemelő győzelem volt mindenki számára.

LINAMAR-BÉKÉSCSABAI RSE – MLADOST ZAGREB 3:0 (11, 14, 19)

Békéscsaba, 1600 néző. V: Juracek, Kralovic (szlovákok).

BÉKÉSCSABA: Bodnár 3, Koseková 2, Iivanovics 17, Pekárik 7, Fresco 10, Mlinar 17. Csere: Szpin (liberó), Petrenkó, Nagy E. 1. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

ZAGREB: Stimac 1, Volmut 7, Butigan 3, Luketic 8, Pavicic 5, Samadan 8. Csere: A. Matics (liberó), Jurisic, Saini, Lada. Vezetőedző: Sasa Ivanisevic

Az eredmény alakulása. I. szett: 5:0, 10:1, 19:6, 21:10. II. szett: 2:4, 6:5, 13:8, 19:9, 22:14. III. szett: 1:4, 10:6, 12:10, 17:13, 21:16.

Alberto Salomoni: – Jó mérkőzést játszottunk, jobbat, mint pénteken, az első pillanattól motiváltak voltunk. Az eredményeink alapján szerettünk volna bejutni a négyes döntőbe. Ma Nagy Esztert emelném ki, aki érezhette, hogy milyen újra pályán lenni.

(Fotó: Szőcs Pál/SzPortfotók)

SK Posojilnica Aich/Dob – VRC Kazincbarcika 3:0 (19, 19, 18)

Bleiburg, 200 néző. V.: Rajkovic, Brlas.

Aich/Dob: Rainer 2, Petrás 12, Koncilja 11, Krol 9, Wiese 15, Hruska 9. Csere: Steiner (liberó). Vezetőedző: Matjaz Hafner.

VRCK: Páez 1, Milev 9, Banai 4, Szabó 2, Mészáros 9, Juhász 6. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Gebhardt N. 3, Toronyai 1, Kozsla, Árva 1. Vezetőedző: Daniel Oravec.

Daniel Oravec: – Jobban játszottunk, mint szombaton, de az Aich/Dob jobb csapat, a széleken rendkívül erősek voltak. Gratulálok, és sok sikert kívánok nekik a négyes döntőben.

NŐI NB I:

TFSE – Palota 3:0 (19, 24, 17)

Budapest, Győri út, 100 néző. V: Nagy L., Pőcze.
TFSE: Németh J. 2, Imreh 17, Verebes 6, Balabás 13, Csengeri 2, Villám Cs. 6. Csere: Dobrovits, Horváth R. (liberó), Kolada, Czakó 1, Poór 3, Zolnai 1, Zgyerka-Édes 2, Körmendi. Vezetőedző: Molnár István.

Palota: Bodnár 4, Mester 11, Király D. 8, Durst H. 3, Lászlop 9, Bánlaki 2. Csere: Gazsi, Vandlik (liberók), Gracza 3, Várhegyi, Misinszki. Vezetőedző: Glózik János.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 16:12, 21:9. II. játszma: 8:7, 16:10, 21:19. III. játszma: 8:3, 16:12, 21:15.

Molnár István: – Gratulálok a lányoknak, végre kijátszották magukból, amit tudnak, és ezúttal bíztak is magukban. A befektetett munkájuknak pedig most be is érett a gyümölcse.

Glózik János: – A mérkőzés egyetlen pozitívuma a két fiatal játékosunk, Vandlik Dóra és Misinszki Izabella pályára lépése és játéka volt.