Vasas-varázslat, de vereség a Challenge-kupában

Szerdán lejátszotta Challenge-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzését a Vasas Óbuda, amelynek ellenfele ezúttal a francia Nantes volt. Szörnyű kezdés után a második szettben a szebbik arcukat is megmutatták a piros-kék lányok. Végül a döntő játszmában a vendégek szerezték meg a győzelmet, de ettől függetlenül a piros-kékek minden dicséretet megérdemelnek.

NŐI CHALLENGE-KUPA, NYOLCADDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

VASAS ÓBUDA – NANTES VB (francia) 2:3 (–12, 17, –20, 20, –12)

Budapest, Angyalföldi Sportcentrum, 250 néző. V: Georgoiadisz (görög), Erce Alvarez (spanyol).

VASAS: Vietti 4, Török 8, Bodovics, Simic 17, Kostelanská 10, Haneline 13. Csere: Juhár, (liberó), Capelli 6, Papp 6. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

NANTES: Ndoye 11, Gauthier-Rat 6, Carter 26, Vandesteene 3, Pihlajamäki 11, Takagui 4. Csere: Rocha (liberó), Vilponen 1, Handley, Druenne 9, Kauffeldt 1. Vezetőedző: Sylvain Quinquis.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:10, 4:16, 6:21, 10:24. II. játszma: 6:2, 8:3, 13:7, 16:13, 16:15, 22:15, 24:16. III. játszma: 6:1, 8:6, 11:12, 14:16, 17:18, 18:22, 19:24. IV. játszma: 6:8, 9:8, 10:12, 12:12, 13:16, 19:16, 19:18, 24:20. V. játszma: 5:2, 6:9, 9:10, 10:13, 12:14.

Ugyan a francia Nantes, csak az utolsó előtti helyen áll a saját bajnokságában, de azért az mégis csak a francia élvonal. Keretük ráadásul tele volt amerikai, belga, brazil, finn és német légióssal. Velük kellett megmérkőznie a Vasasnak a Challenge-kupa nyolcaddöntőjében.

Elég rosszul kezdődött a találkozó: 1:1 után sorozatban kilenc pontot szereztek a vendégek – gyakorlatilag már a nyitásaikkal is sokkolták a Vasast, s amikor nagyritkán mégis sikerült befogadni egy szervát, akkor meg a sáncuk volt áthatolhatatlan (4 ász és 7 blokk volt az első szett termése a részükről). Végül a tízből is éppen csak, hogy ki tudtak jönni a hazaiak az első játszmában (12:25).

Pedig, hogy ez a francia csapat sem verhetetlen, azt a második szett is jól mutatta, ahol hat ponttal is vezetett a hazai csapat. Jókay-mester varázsolt egyet a térfélcserénél, és mintha kicserélték volna a piros-kékeket. Ekkor volt ütőerő a támadásaikban, és a nyitásfogadásuk, valamint a mezőnymunkájuk is rengeteget javult. Emellett most ők szereztek öt ászt, és ennek meg is lett az eredménye (25:17).

Lelkes szurkolótáboruk biztatása mellett remekül kezdték a harmadik játszmát is, de aztán mintha valami elpattant volna 6:2 után, előbb egyenlíteni tudtak a vendégek, majd a szett közepén a vezetést is átvették. Ugyan a végjátékig tudott tapadni a Vasas, de aztán néggyel is megléptek a franciák és ezt már nem tudták ledolgozni (20:25).

Jól kezdtek a hazaiak a negyedik játszmában is, de ez most csak arra volt elég, hogy felváltva vezessenek a csapatok. A magyar csapatnak 13:16-nál volt egy hatos sorozata, ami után már nem engedte ki a vezetést a kezéből és végül hősiesen küzdve kiharcolták a döntő játszmát (20:25).

Ugyan az ötödik szettet is a Vasas kezdte jobban, de aztán nem tudták tartani a végül 26 pontig jutó amerikai Katie Lynn Carter vezette franciákat (12:15).

Jókay Zoltán: – Miután levetkőzték a lányok a kezdeti megilletődöttségüket, már mertek játszani a lányok és egy izgalmas meccsre kényszerítettük az ellenfelet. Ez egy sokkal jobb csapat, tele légiósokkal, úgyhogy gratulálok a csapatomnak, hogy ilyen szoros mérkőzést tudtunk játszani velük.