Egy szettig tartotta a lépést a BRSE

Az első játszmában alaposan megszorongatta a két évvel ezelőtti BL-győztest a magyar bajnok a CEV-kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén. A második technikai szünetig a hazaiak vezettek, s csak a végjátékban fordított az olasz csapat. Sajnos a második és a harmadik játszmában már eléggé egyoldalú volt a találkozó, de a csabai lányokat így is dicséret illeti a helytállásukért.

Női CEV-kupa nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Linamar-BRSE – Pomi Casalmaggiore (olasz) 0:3 (–20, –14, –15)

Békéscsaba, 1800 néző. V: Maia (portugál), Nyeszterenko (orosz).

BRSE: Mlinar 8, Dobi 6, Koseková 2, Ivanovics 9, Pekárik 5, Fresco 9. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Bodnár, Petrenkó. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

Casalmaggiore: Martínez 8, Sztevanovics 14, Drews 15, Starcevic 8, Guiggi 6, Lo Bianco 1. Csere: Sirressi (liberó), Balkestein-Grothues, Zago 3, Rondon. Vezetőedző: Cristiano Lucchi.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:1, 8:5, 13:10, 15:16, 17:20, 19:23. II. játszma: 3:2, 6:8, 8:14, 9:16, 13:20, 14:24. III. játszma: 3:0, 8:2, 10:4, 13:10, 16:10, 23:14.

Alberto Salomoni: – Nagyon jól kezdtünk, de aztán a játék több elemében kijött a Casalmaggiore fölénye, a tudáskülönbség. Az ellenfél sokkal okosabban röplabdázott néhány helyzetben, mi pedig kevésbé. Kiismerték a megoldásainkat, és hat-hét pontos hátrányban már nehéz volt játszani.

Cristiano Lucchi: – Jó mérkőzést játszottunk, nagyon fontos győzelmet arattunk, hiszen az olasz bajnokságban nem állunk jól, és ez a mostani siker sokat számít az önbizalmunknak.

A visszavágót február 7-én játsszák.

A HETI PROGRAM:
Január 24., szerda
19:00 Vasas Óbuda – Nantes (francia; női Challenge-kupa nyolcaddöntő, 1. mérkőzés)
Január 25., csütörtök
18:00 UTE – Fatum-Nyíregyháza (női extraliga); Tv: M4Sport
Január 26., péntek
17:00 PTE-PEAC – Vegyész RC-Kazincbarcika (férfi NB I)
18:00 Linamar-BRSE – Calcit Kamnik (szlovén; női MEVZA-kupa); Tv: DIGI Sport3
19:00 Calcit Kamnik (szlovén) – Vegyész RC-Kazincbarcika (férfi MEVZA-kupa); Bleiburg
19:00 Vasas Óbuda – Branik Maribor (szlovén; női MEVZA-kupa)
Január 27., szombat
17:00 Budaörsi DSE – Penta Gödöllői RC (női NB I)
17:00 MTK – Haladás (női NB I)
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Strabag Bratislava (szlovák; női MEVZA-kupa); Bécs
Január 28., vasárnap
15:00 Sokol Post NÖ (osztrák) – Fatum-Nyíregyháza (női MEVZA-kupa)
16:00 MAFC-BME – Sümeg (férfi NB I)
16:00 MÁV Előre – Fino Kaposvár (férfi NB I)
17:00 Szolnok – DEAC (férfi NB I)
17:00 TFSE – Palota (női NB I)
17:30 Linamar-BRSE – Mladost Zagreb (horvát; női MEVZA-kupa); Tv: DIGI Sport1
18:00 Vasas Óbuda – Slávia Bratislava (szlovák; női MEVZA-kupa)
19:00 Posojilnica AICH/DOB (osztrák) – Vegyész RC-Kazincbarcika (férfi MEVZA-kupa)