Csak az ötödik szett döntött Nyíregyházán

Egy extraliga és egy NB I-es mérkőzést játszottak le a női bajnokságban vasárnap. A Nyíregyháza ugyan győzni tudott a Vasas ellen, de a fővárosiak így is raboltak egy pontot, míg a Gödöllő magabiztosan győzte le a TFSE-t.

NŐI EXTRALIGA:

Fatum-Nyíregyháza – Vasas Óbuda 3:2 (–22, 19, 17, –26, 14)

Nyíregyháza, 500 néző. V.: Ujházi, Jámbor.

Nyíregyháza: G. Francesco 4, Matics 23, Kalotai 8, Villám L. 5, Fernandez 4, Kalicsanyin 19. Csere: Tóth F. 1 (liberó), Valdez 18. Vezetőedző: Horváth András.

Vasas: Török 18, Bodovics 3, Simic 24, Kostelanská 24, Haneline 8, Vietti 5. Csere: Juhár, Kiss G. (liberó), Capelli 1, Durst A., Papp O., Mihály. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

A hétközi kupameccs után a Vasas ezúttal sokkal össze szedettebben játszott, s meg is nyerte az első játszmát. Ezt követően ugyan magabiztosan fordította meg a mérkőzés állását a Nyíregyháza, de a negyedik játszma hajrájában kiengedték a kezükből a vezetést, így aztán következett a döntő szett. Itt kezdetben a fővárosiak domináltak és 8:4-es vezetésüknél fordultak a csapatok, de aztán a hazaiak visszazárkóztak és végül meg is nyerték a találkozót.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 15:16, 21:19. II. játszma: 8:4, 16:13, 21:17. III. játszma: 8:5, 16:8, 21:13. IV. játszma: 5:8, 16:14, 21:20. V. játszma: 2:5, 10:9, 12:11.

Horváth András: – A mérkőzés közben megjártuk a mélyet és a legmagasabb pontot. nagyon fontos volt az újabb győzelem, szép munkát végeztek a lányok.

Jókay Zoltán: – Gratulálok a csapatnak, mert nagyot küzdött.

NŐI NB I:

(Fotó: Fedor Gábor/Gödöllői Hírek)

Penta Gödöllői RC – TFSE 3:0 (12, 15, 19)

Gödöllő, 100 néző. V: Éri, Gyulai.

Gödöllő: Nagy K. 8, Lutter E. 6, Széles 10, Lakatos 14, Horváth P. 5, Hackl 5. Csere: Kovács A. (liberó), Tettamanti 1, Körtvélyessy 6, Király A. 1, Halla G. 1, Vecsey 1. Vezetőedző: Grózer György.

TFSE: Németh J., Imreh 7, Czakó, Zolnai 1, Csengeri 7, Villám Cs. 2. Csere: Horváth R. (liberó), Balabás 3, Kolada 1, Zgyerka-Édes 1, Verebes, Körmendi. Vezetőedző: Molnár István.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:0, 10:2, 16:5, 22:8, 24:11. II. játszma: 6:0, 16:7, 21:10, 24:13. III. játszma: 7:1, 12:4, 13:9, 16:10, 18:17, 24:17.

Grózer György: – Most jól működött a nyitásunk és a nyitásfogadásunk is. A fiatalok ugyan még belehibáztak időnként, de így is szépen együtt tudott dolgozni a csapat.

Molnár István: – Motiválatlanul, kedvetlenül kezdtük a mérkőzést, sajnos a lányok még mindig nem hisznek magukban. Aztán a harmadik játszmában magukra találtak, és sokkal nagyobb százalékban valósították meg azt, amit megbeszéltünk. Erre kell majd építenünk a jövő heti rangadón.