NB I: Nem cifrázta Palotán az MTK

Egy férfi és két női NB I-es mérkőzést játszottak le szombaton. A Kecskemét és a Haladás hazai pályán, az MTK idegenben győzött 3:0-ra. Utóbbi találkozón a vendéglátó Palota az első szettben mindössze négy, összesen pedig harminc pontot tudott szerezni.

Férfi NB I:

HÉP-Kecskemét – MAFC-BME 3:0 (20, 21, 17)

Kecskemét, 150 néző. V: Halász E., Halász T.

Kecskemét: Szabó M. 5, Török R. 3, Krupánszki 13, Gacs 7, Kovács Z. 13, Dávid 9. Csere: Deák (liberó), Kunert 3. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

MAFC: Bakóczy 2, Kun 8, Eke 3, Bán B. 6, Tar 4, Szabó B. 8. Csere: Varga D. (liberó), Farkas T. 3, Posztós 3, Csépke. Vezetőedző:

Az eredmény alakulása. I. szett: 8:5, 16:13, 21:18. II. szett: 8:6, 16:13, 21:17. III. szett: 8:2, 16:11, 21:16.

Szasa Nedeljkovics: – Hiányoztak már a hasonló adrenalinú mérkőzések. Dávid Zoltán visszatért és játéklehetőséget is kapott, hogy újra visszazökkenjen a ritmusba.

Novák László: – Méltó ellenfeleink voltunk a Kecskemétnek, de túl sok ki nem kényszerített hibát vétettünk, ami egy ilyen ellenféllel szemben nem fér bele. Voltak szép periódusaink is, és jó úton járunk.

Női NB I:

Palota – MTK 0:3 (–4, –13, –13)

Budapest, Sződliget utca, 50 néző. V: Éri, Bibók.

Palota: Bodnár, Lászlop 5, Vígh, Durst H. 7, Mester 2, Bánlaki 2. Csere: Hadnagy R. (liberó), Gazsi, Várhegyi. Vezetőedző: Glózik János.

MTK: Kötél Zs. 3, Godó 8, Nyuka 5, Legros 12, Takács B. 14, Hatziefsztratiadu 5. Csere: Nagy F. (liberó), Lesi 1. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:5, 1:17, 2:23. II. játszma: 4:8, 5:12, 11:16, 12:21. III. játszma: 1:5, 3:8, 6:13, 9:19, 12:24.

Glózik János: – Nagy erőfölényben volt az MTK…

Tóth Gábor: – Nagyon lendületesen és pontosan játszottunk. Fontos volt ez a győzelem, hogy a Haladás elleni meccsre megfelelő önbizalommal készülhessünk.

Haladás – Budaörs 3:0 (19, 20, 20)

Szombathely, 200 néző. V: Pőcze, Vígh.

Haladás: Bagyinka 7, Reljics 14, Kinser 9, Kalman 11, Pető 3, Paradzik 10. Csere: Zoltán (liberó). Vezetőedző: dr. Mucsi Péter.

Budaörs: Szabó L., Radomszki 9, Ostorházy 3, Vezsenyi 6, Tóth E. 8, Szabó K. 4. Csere: Szabó D. (liberó), Juraszik. Vezetőedző: Bagics Bence.

Mucsi Péter: – Azon az úton haladunk, amit elterveztünk és kezd beérni a munka. Ma nagyon jól teljesítettek a lányok, maradéktalanul végrehajtották a taktikai utasításokat és így egy jó erőkből álló Budaörsöt tudtunk legyőzni.

Bagics Bence: – Sajnos nem sikerült elfelejteni a múlt heti meccsünket, és az sem volt segítségünkre, hogy a saját kisebb termünk helyett, most egy óriási csarnokban kellett játszanunk.