Szenvedett a BRSE, Jászberényben nyert az UTE

Két női extraliga mérkőzést játszottak le pénteken. A bajnoki címvédő Békéscsaba megszenvedett, de győzött a Kaposvár ellen, míg az extraligát vereséggel kezdő UTE a múlt hétvége meglepetéscsapatának, a Jászberénynek az otthonában győzött.

LINAMAR-BRSE – 1. MCM-DIAMANT KAPOSVÁR 3:1 (12, 21, –25, 26)

Békéscsaba, 1000 néző. V: Bátkai-Katona, Halász T.

BÉKÉSCSABA: Mlinar 12, Dobi 16, Koseková 2, Ivanovics 13, Pekárik 3, Fresco 18. Csere: Szpin (liberó), Ludmán 6, Szedmák 1, Bodnár 3, Petrenkó 1. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

KAPOSVÁR: Fábián 6, Araujo 10, Harmath 4, Iricsanyin 16, Kanizsai 2, Leidgeb 6. Csere: Csitári (liberó), Vojnics-Purcar, Szívós 1, Horváth A. 3, Sitkey. Vezetőedző: Zarka Péter.

Az eredmény alakulása. I. szett: 2:0, 4:3, 7:3, 7:6, 12:6, 19:9, 23:11. II. szett: 5:1, 6:7, 14:12, 19:15, 20:19. III. szett: 4:1, 4:7, 12:10, 15:18, 20:19, 25:24. IV. szett: 1:3, 5:4, 6:8, 15:11, 16:15, 21:23, 23:23, 25:26.

Bár a vendégcsapat csak a második játszmára érkezett meg, onnantól kezdve viszont alaposan megnehezítette a bajnoki címvédő dolgát. A harmadik játszmában 24:21-ről fordítottak a kaposváriak és a negyedik szettben is volt labdájuk a 2:2-höz, de ekkor meg a csabaiak csináltak sorozatban három pontot, s nyerték meg így a találkozót.

Alberto Salomoni: – Természetes, hogy amikor cserélgetem a játékosok, a fiatalokkal nem mindig olyan a játék, amilyenre talán számítanánk. Bele-bele hibáznak a bizonytalan helyzetekbe. Semmi rossz szavam nincs rájuk, tapasztalatot kell szerezniük. Ha pedig visszakerül a pályára az alapcsapat, nekik már újra nehéz felvenni a ritmust.

Zarka Péter: – A végén nem bírtuk a a házigazdák nyomását, ezért többször belehibáztunk a végjátékban.

(Fotó: Szőcs Pál/SzPortfotók)

JÁSZBERÉNY – UTE 1:3 (–17, 19, –21, –16)

Jászberény, 350 néző. V: Mezőffy, Horváth M.

Jászberény: Miklai 17, Borsos 2, Bleicher N. 10, Shevchuk 10, Pintér 11, Adamenya 7. Csere: Lékó (liberó), Bertók, Miranda. Vezetőedző: Deme Gábor.

UTE: Bleicher R. 1, da Silva 11, Bezsandolszka 9, Bosio 8, Szűcs K. 15, Cross 15. Csere: Kötél D. (liberó), Ancsin 3, Hiruela 2, Dégi 3. Vezetőedző: Horacio Bastit.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 10:16, 15:21. II. játszma: 8:5, 16:14, 21:18. III. játszma: 8:3, 16:14, 18:21. IV. játszma: 5:8, 11:16, 14:21.

(TSH Photo)

A jászberényieknél bemutatkozott az új Puerto Ricó-i négyes ütő, de ő sem tudott segíteni a hazaiakon. Szűcs Kinga és a kanadai válogatott Jennifer Cross ellenállhatatlan volt, míg a jászberényieknél csak a tavaly még Újpesten játszó Miklai Zsanett tartotta csak a frontot.

Deme Gábor: – Az Újpest jól játszott, mi pedig megtettük azt a szívességet, hogy – a Vasas és a Békéscsaba elleni meccsek után – kicsit alulmotiváltak voltunk. Emellett nagyon rosszak voltak a nyitásaink, s a harmadik játszma ezen ment el a számunkra.

Horacio Bastit: – Nagyon elégedett voltam a szerváinkkal, valamint a sáncunkkal. Ezenkívül – a második játszmát leszámítva – keveset hibáztunk és végig nagyon összpontosítottunk. Remekül játszott ma a csapatom.