A Pénzügyőr jutott utolsóként a kupaelődöntőbe

Lejátszották az utolsó Magyar Kupa-negyeddöntőt. Ezen a tavalyi döntős Pénzügyőr a Dunaferrt fogadta és győzte le három játszmában. A fővárosi csapat így kettős győzelemmel jutott a legjobb négy közé, ahol majd a Kecskemét lesz az ellenfele.

Férfi Magyar Kupa-negyeddöntő, visszavágó:

Pénzügyőr – Dunaferr 3:0 (20, 21, 20)

Kőér utca, 100 néző. V: Halász T., Pőcze.

Pénzügyőr: Török P. 2, Jánossy 9, Kovács S. 7, Szalai 9, Kiss D. 8, Rása 4. Csere: Balogh M. (liberó), Kiss N. 2, Kecskeméti 2, Takács G. 4, Bokor 2, Rozgonyi 5. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Dunaferr: Csizmadia, Hatvany 2, Flachner K. 6, Iván B. 1, Bohnicsek 9, Tomanóczy B. 3. Csere: Hartyányi, Sárközi (liberók), Moró 7, Mihucz, Laczi 2, Matyiák 8, Iván G. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 16:14, 21:17. II. játszma: 8:4, 16:14, 21:16. III. játszma: 8:4, 16:12, 21:17.

Weczera Csaba: – Próbáltunk koncentrálni, hogy az idegenben szerzett előnyt meg tudjuk tartani! Ez nagyjából sikerült bár voltak hullámvölgyek! Örülünk neki, hogy ismét ott lehetünk a Magyar Kupa négyes döntőjében.

Tomanóczy Tibor: – A vereség ellenére dicséret illeti csapatomat, hiszen mind a három szettben húsz pontig sikerült jutnunk. Tisztességgel búcsúztunk a Magyar Kupától. Úgy gondolom, hogy ma a rutin győzött. Ma minden játékosomnak lehetőséget adtam, tisztességgel helyt is álltak, mindannyian megpróbálták kiadni magukból a maximumot, amely a jövőre tekintve biztató.