Férfi röplabda NB I. – a címvédő Fino nyerte a forduló rangadóját

Pontosan 90 perces csata végén győzött a bajnoki címvédő Fino együttese a tavalyi második Pénzügyőr otthonában a férfi röplabda élvonal vasárnapi rangadóján. A kaposváriak az első szettet a ráadásban nyerték meg, a második és a negyedik játszmában pedig nem forgott veszélyben a sikerük. A mezőny legeredményesebb játékosa Nagy Péter volt, aki 18 pontig jutott. Rása hét, Keen pedig négy pontot gyűjtött ász-nyitásból.

A Sümeg meglepetésre győzni tudott Székesfehérváron, a másik három helyszínen viszont nem borult a papírforma: a listavezető Kazincbarcika Szolnokon nyert három szettben, így továbbra is veretlen. A Dunaferr a Debrecent, a Kecskemét pedig a pécsieket győzte le magabiztosan, 3-0-ra.

Pénzügyőr SE – Fino Kaposvár SE 1:3 (-26, -18, 23, -18)

Budapest, Kőér u., 200 néző. V.: Szabó P., Halász E.

Pénzügyőr: Török P. 2, Szalai Sz. 14, Kovács S. 8, Rozgonyi 5, Kiss D. 8, Rása 15. Csere: Balogh M., Manoogan (liberók), Kiss N., Takács G. 1, Jánossy 8, Bokor, Gallo, Kecskeméti 1. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Kaposvár: Vajda 7, Keen 8, Nikolov 8, Nagy J. 10, Nagy P. 18, Bögöly 12. Csere: Pápai (liberó), Szabó B. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 12:16, 16:21. II. játszma: 4:8. 11:16, 13:21. III. játszma: 8:4, 16:14, 21:19. IV. játszma: 5:8, 9:16, 13:21.

Weczera Csaba: Tudtuk, hogy nem lesz könnyű dolgunk, mert Bagics Balázs távozott tőlünk és mindkét liberónk sérült volt. Nem kezdtük jól a mérkőzést, és menet közben érződött, hogy nem vagyunk százszázalékosak. A folytatásban hullámzóan teljesítettünk, ami annak köszönhető, hogy még keressük a csapatot az új felállásban. A harmadik szettet megnyertük, a negyedikben azonban visszaesett a játékunk. Sajnos, nem tudtuk megvalósítani azokat a taktikai elemeket, amiket, amiket megbeszéltünk.

Demeter György: A szerdai mérkőzéshez képest figyelemben és alapjátékban nagyon sokat javultunk, lényegében 180 fokos fordulatot vett a csapat. Fegyelmezett, taktikus játékkal tudtuk legyőzni saját otthonában az új felállással játszó Pénzügyőrt.

Szolnoki Röplabda Akadémia – Vegyész RC Kazincbarcika 0:3 (-17, -17, -21)

Szolnok, 80 néző. V.: Csizmarik, Bodrogi.

Szolnok: Guzmics 1, Fülöp 10, Varga Z. 8, Gönczi 9, Tamasi Á. 7, Kohlman 3. Csere: Farkas R. (liberó), Tóth G. 1, Tóth I. 1, Szabó P. 4. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

VRCK: Toronyai 1, Milev 10, Banai 12, Árva 10, Mészáros 8, Juhász 3. Csere: Gebhardt Á. (liberó), Páez 1, Blázsovics 2, Gebhardt N. 7, Dudás (liberó). Vezetőedző: Daniel Oravec.

Gulyás Ferenc: Szerettük volna megnehezíteni a borsodiak dolgát, de tudtuk, nem mi vagyunk az esélyesek. Nekünk azonban nem őket kell megvernünk.

Daniel Oravec: Majdnem mindenkinek játéklehetőséget tudtam adni. Ezúttal is voltak pontatlanságaink, melyeket mindenképpen szeretnénk kijavítani a jövőben.

Székesfehérvári MÁV Előre SC – Sümegi RE 1:3 (-20, -24, 16, -18)

Székesfehérvár, 100 néző. V.: Nagy L., Bibók.

MÁV: Tóth A. 3, Balogh P. 5, Stefanovics, Németh Zs. 25, Neukum 13, Kiss M. 7. Csere: Nagy Á., Takács (liberók), Batári Cs., Náhol. Vezetőedző: Németh Ödön.

Sümeg: Németh Z. 5, Sow 8, Erki 17, Kaposi 15, Tigyi 4, Búzás 5. Csere: Nagy P. (liberó), Illés 1, Óhidi, Benedek. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 1:8, 13:16, 19:21. II. játszma: 8:5, 16:15, 21:18. III. játszma: 7:8, 16:14, 21:14. IV. játszma: 5:8, 13:16, 17:21.

Németh Ödön: Az első két szett szoros vendégsikere után ugyan megnyertük a harmadik játékrészt, végül azonban a negyedikben lezárták a mérkőzést a sümegiek.

Tamás Zoltán: Nagyon fontos, értékes győzelmet arattunk. Külön gratulálok a srácoknak, mert elsősorban nem röplabdában múltuk felül ellenfelünket.

Dunaferr SE – Debreceni EAC 3:0 (20, 14, 14)

Dunaújváros, 50 néző. V.: Soltész, Gyulai.

Dunaferr: Csizmadia 1, Móró 6, Flachner K. 3, Iván B. 8, Bohnicsek 7, Tomanóczy B. 9. Csere: Hartyányi, Sárközi (liberók), Mihucz 1, Laczi 1, Hatvany 4, Iván G. 3, Matyiák 5. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

DEAC: Nagy A. 1, Mészáros 4, Remete 6, Kiss I. 6, Ötvös 6, Szikszai 3. Csere: Kusnyér (liberó), Bakács 2, Chin Chan. Vezetőedző: Fodor Antal.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:11, 21:15. II. játszma: 8:3, 16:11, 21:12. III. játszma: 8:5, 16:12, 21:13.

Tomanóczy Tibor: Hoztuk a kötelezőt, és ahogy terveztük, három ponttal gazdagodtunk. Készülünk a Magyar Kupa-negyeddöntő visszavágójára.

Fodor Antal: Sajnos, tartalékosan álltunk fel, mert a feladónk betegség miatt nem tudta vállalni a játékot. A nyitásunk és a nyitásfogadásunk is javult a korábbiakhoz képest, így bizakodva várjuk a folytatást.

HÉP-Kecskeméti RC – PTE-PEAC 3:0 (17, 10, 17)

Kecskemét, 100 néző. V.: Jámbor, Suba.

Kecskemét: Török R., Kunert 12, Szabó M. 9, Kovács Z. 19, Krupánszki 7, Gacs 5. Csere: Deák (liberó), Török Sz. 1. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.

Pécs: Dolgos 1, Fodor 5, Várhalmi 3, Pólics 8, Szabó G. 7, Soós 5. Csere: Kaszás (liberó), Merkler 1, Portik. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán.

Sasa Nedeljkovic: Kissé döcögősen kezdődött számunkra ez a meccs, a pécsiek az elején megnehezítették a dolgunkat. Aztán lassan belerázódtunk, és elkezdtünk igazán minőségi röplabdát játszani, ami eredményességben is megmutatkozott.

Gyöngyösi Zoltán: Az első és harmadik szett rendben volt, a másodikat kicsit sajnálom. Készülünk a Sümeg elleni fontos mérkőzésre.