Férfi NB I. – az ötödik szett döntött Sümegen

Négy mérkőzést rendeztek vasárnap délután a férfi röplabda NB I-ben, és amennyire egyértelmű volt a helyzet három pályán, annyira izgalmasan alakult a küzdelem a negyedik helyszínen. A Sümeg a szolnokiakat látta vendégül, és 2-1-es hátrányból még egyenlíteni tudott, végül aztán nagy csata végén felülkerekedett a vendéggárda. A címvédő Fino megerőltetés nélkül verte a Dunaferrt, a Kecskemét nem adott esélyt az újonc székesfehérváriaknak, a Pécs pedig a jó kezdés ellenére végül 3-0-ra kapott ki a MAFC-BME otthonában.

Fino Kaposvár SE – Dunaferr SE 3:0 (10, 21, 12)

Kaposvár, Kodály iskola, 50 néző. V.: Halász T., Mezei.

Fino: Kulcsár 9, Keen 6, Nikolov 9, Nagy J. 8, Nagy P. 4, Bögöly 2. Csere: Pápai (liberó), Horváth K. 5, Kalmár 12, Kiss M., Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.

Dunaferr: Tajti 1, Bohnicsek 11, Móró 2, Csizmadia, Hatvany 8, Mihucz 2. Csere: Hartyányi (liberó), Balázs B. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:4, 16:7, 21:7. II. játszma: 7:8, 16:14, 21:17. III. játszma: 8:3, 16:5, 21:10.

Demeter György: A mai mérkőzésen kötelező volt a győzelem. Készülünk a szerdai, kazincbarcikai rangadóra.

Tomanóczy Tibor: Csonka csapattal léptünk pályára, a realitásnak megfelelő eredmény született.

HÉP-Kecskeméti RC – Székesfehérvári MÁV Előre SC 3:0 (15, 18, 12)

Kecskemét, 100 néző. V.: Bodrogi, Csizmarik.

Kecskemét: Török R. 4, Kunert 10, Szabó M. 6, Kovács Z. 16, Krupánszki 11, Gacs 7. Csere: Deák (liberó), Leiner 1, Török Sz. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.

MÁV: Tóth A. 4, Balogh P. 4, Stefanovics, Németh Zs. 5, Neukum 5, Kiss M. 10. Csere: Nagy Á., Takács (liberók), Batári, Náhol, Nagy B., Damsics. Vezetőedző: Németh Ödön.

Sasa Nedeljkovic: Kicsit aggasztott a háromhetes meccs nélküli periódus, de aztán a pályán a fiúk bizonyították, hogy kár volt ezen rágódni. Nyugodtan állíthatom, hogy jól használtuk ki az ünnepek alatti szünetet, tudtunk ismét előrelépni. Fontos meccsek várnak ránk még a következő hetekben, így fontos, hogy megőrizzük ezt a koncentráltságot!

Németh Ödön: Gratulálok a hazai csapatnak, megpróbáltunk tisztesen helytállni az esélyesebb Kecskemét otthonában.

Sümegi RE – Szolnoki Röplabda Akadémia 2:3 (19, -21, -18, 19, -11)

Sümeg, 50 néző. V.: Szabó Zs., Kiss Z.

Sümeg: Németh Z. 20, Óhidi 4, Erki 19, Kaposi 17, Nagy P. 11, Balla 2. Csere: Illés T. (liberó). Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Szolnok: Guzmics 4, Fülöp 13, Varga Z. 9, Gönczi 16, Tamasi 3, Kholmann 4. Csere: Farkas R. (liberó), Tóth I., Tóth G. 6, Szabó P. 6. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:11, 21:17. II. játszma: 7:8, 15:16, 19:21. III. játszma: 5:8, 16:15, 18:21. IV. játszma: 8:5, 16:6, 21:11. V. játszma: 2:5, 6:10, 10:12.

Tamás Zoltán: Örülök annak, hogy pontot szereztünk a Szolnok ellen. Remélem, a folytatásban elérjük céljainkat.

Gulyás Ferenc: Olyan érzésem van, mintha három héten át nem csináltunk volna semmit. Enerváltak voltunk, úgy érzem, ennél sokkal többre vagyunk képesek. Sajnos, elveszettünk egy pontot, amelyet a Sümeg megérdemelten szerzett meg. Bízom a sikeresebb folytatásban.

MAFC-BME – PTE-PEAC 3:0 (24, 15, 19)

Budapest, BME Sportközpont. V.: dr. Árpás, Vári.

MAFC: Bakóczi, Kun 11, Eke 6, Bán B. 14, Tar 14, Szabó B. 6. Csere: Tari Zs., Varga D. (liberók), Csépke 1. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

Pécs: Dolgos 1, Fodor 12, Storcz 2, Pólics 5, dr. Horváth 8, Soós 1. Csere: Kaszás (liberó), Portik 1, Szabó G. 1, Várhalmi 1. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán.