Remek rajt után szomorkás délután a MEVZA-ban

A csütörtök folyamán négy korosztályos válogatottunk is kétszer pályára lépett a Győrben, a szlovéniai Mariborban, illetve a csehországi Zlínben megrendezett MEVZA-tornán. Délelőtt a junior fiúk és az ifjúsági lányok győztek. Sajnos a folytatás nem sikerült, délután minden csapatunk kikapott.

Leány U17-es MEVZA-torna, Győr:

Magyarország – Izrael 2:1 (–22, 19, 20)

Magyarország: Berkó 5, Vecsey 11, Kiss A. 10, Sziládi 5, Tatár 1, Orosz 7. Csere: Kertész (liberó), Boskó 4, Szabó L. 7. Szövetségi edző: Kőnig Gábor.

Izrael: Hakas 10, Kimel 4, Shmailov 9, Ganah 9, Pushjarov 4, Rome 7. Csere: Nitzan (liberó), Ashush. Szövetségi edző: Ana Germen.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:5, 4:9, 8:9, 13:17, 19:20, 20:24. II. játszma: 0:2, 7:3, 8:12, 12:12, 14:16, 19:16, 24:18. III. játszma: 4:8, 14:12, 14:17, 16:17, 17:20, 24:20.

Kicsit nehezen melegedtek bele a lányok a meccsbe, az első öt szervából hármat is a hálóba ütöttek, s időnként a támadások során sem találták el a pályát, így gyorsan meglépett az ellenfél öt ponttal. Ugyan kétszer is sikerült felzárkózni egyre, de utána megint az ellenfél percei következtek, így elment az első játszma (22:25).

A második játszma elején úgy tűnt, hogy sikerült túllendülnie a lányoknak az első játszmán, hiszen 7:3-ra is vezettek, ám ezt követően jött egy 1:9-es sorozat (elbizonytalanodott a nyitásfogadás) és megint a mieink futhattak az eredmény után. Szerencsére sikerült gyorsan ledolgozni a hátrányt és ezután 16:16-ig fej fej mellett haladt a két csapat. Ekkor a mieinknek sikerült meglépnie hárommal és onnan már nem volt pardon… (19:25)

A harmadik játszma megint nem a mi szánk íze szerint kezdődött, igaz, ennek részben az is magyarázata, hogy Kőnig Gábor ekkor már több cserejátékosnak is lehetőséget adott. A szett közepén így is sikerült utolérni az ellenfelet, és ezután izgalmas csata alakult ki, amelynek végén egy fantasztikus sorozattal nyerték meg a mieink a mérkőzést (25:20).

Kőnig Gábor: – Kezdésnek beleillett a sorba. Annak örülök, hogy a nyitásfogadásunk stabilizálódott, de nagyon sokat hibáztunk, ezeken még dolgoznunk kell. De azt is bizonyították a lányok, hogy a cserékre is lehet számítani. Készülünk a délutánra.

Magyarország – Horvátország 0:3 (–22, –12, –20)

Magyarország: Szabó L. 1, Kiss A. 3, Boskó 3, Vecsey 5, Araczki 2, Sziládi 9. Csere: Karkusz, Kertész (liberók), Tatár 7, Orosz 5, Berkó, Bakai 2, Kis D. 1. Szövetségi edző: Kőnig Gábor.

Horvátország: Ljutic 10, Seremet 1, Bilusic 7, Tomic 15, Kljajic 10, Antunovic 4. Csere: Ucovic (liberó), Mihaljevic 3, Brcic 1, Freund 1. Szövetségi edző: Igor Lovrinov.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 10:16, 13:16, 20:20, 22:24. II. játszma: 3:8, 7:10, 9:22, 11:24. III. játszma: 5:5, 6:15, 16:15, 19:17, 20:20, 20:24.

Araczki és Karkusz személyében újabb játékosokat kaptak lehetőséget, s ettől egy kissé dadogósan ment a játék, a szett közepén hat ponttal is vezettek a horvátok. 20:20-nál azonban sikerült utolérni őket, ez azonban felemésztette a mieink erejét és a végjátékot végül az ellenfél nyerte (22:25).

A második játszmában aztán már a csapat legjobbja, Vecsey Fanni sem kezdett, s így az első technikai szünetben öttel vezettek a vendégek. Ezt követően azonban valamelyest magukra találtak a mieink, azonban 12:9-nél a horvát kapitány által rendezett műbalhé – egy ász nyitásunk közben akart cserélni, majd az ezért kapott sárgalapért is hevesen reklamált – sajnos megzavarta a csapatot. A megismételt labdamenetet ők nyerték, majd meg sem álltak 22:9-ig, ami megpecsételte a találkozó sorsát (12:25).

A harmadik szettre beállt Bakai és Kis Dorottya is, érdekes módon ekkor kezdtek a legjobban a mieink a meccsen, hiszen 5:5-ig tartani tudták a lépést ellenfelükkel. Sajnos ekkor belefutottak egy ötös sorozatba, kisvártatva pedig már kilenc volt a különbség, de ekkor mintha kiengedtek volna a horvátok, meg persze a mieink is összekapták magukat, Orosz Bianka kitűnő nyitássorozatával sikerült a második pihenőre megfordítani az állást. Sajnos 20:20 után a vége megint nem a mieinké volt (20:25).

Kőnig Gábor: – A három szettből csak kettő volt értékelhető, mert a másodikban nem voltunk a meccsben. Délután sajnos néhány felvillanást leszámítva hitehagyott volt a társaság, meg se közelítettük a délelőtti teljesítményünket.

A csoport további mérkőzésein:
Szlovénia – Horvátország 2:1 (24, 22, –20)
Szlovénia – Izrael 3:0 (13, 17, 16)
A csoport állása: 1. Szlovénia 4 pont (5:1), 2. Horvátország 2 (4:2), 3. Magyarország 2 (2:4), 4. Izrael 0 (1:5)

Folytatás péntek reggel 8:30-tól Szlovénia ellen.

Női U18-as MEVZA, Maribor

Magyarország – Csehország 0:3 (–16, –18, –17)
Szlovénia – Magyarország 3:0 (15, 16, 19)

Jerome Dumas: – Egy nagyon erős Szlovéniával nézett szembe a válogatott. Az első két szettben túl sok egyéni hibát követtünk el a jól szervezett hazai csapat ellen. Az utolsó szettben látottak alapján pozitív reményekkel várhatjuk a torna hátra lévő részét. A csapat újjáalakulásának legfontosabb eleme, hogy megtanuljunk együtt játszani. A vereség a tanulás folyamata. A torna célja, hogy technikailag és mentálisan egy erős csapatot építsünk. Hajrá Magyarország!
Az állás 2 forduló után: 1. Szlovénia 6 pont (6:0), 2. Csehország 6 (6:0), 3. Szlovákia 6 (6:1), 4. Ausztria 0 (1:3, 1), 5. Horvátország 0 (0:6), 6. Magyarország 0 (0:6)

Férfi U19-es MEVZA, Maribor:

Magyarország – Szlovákia 2:1 (–12, 23, 28)

Szoros, izgalmas mérkőzésen, meccslabdákat is hárítva sikerült győzni az északi szomszédaink ellen. Folytatás 18:30-kor Izrael ellen.

Tomanóczy Tibor: – Álmosan kezdtük a mérkőzést, szerencsére a 2. szettben felébredtünk és sikerült kiegyenlíteni. A harmadik szettet mi tettük szorossá a magabiztos vezetésünket leadva. Végül a srácoknak helyén volt a szívük és az eszük, így sikerült megnyerni a mérkőzést. Nehéz csoportban vagyunk, dolgozunk tovább.

Magyarország – Izrael 1:2 (–22, –16, 21)

Izraeltől sajnos már kikaptak a mieink, igaz, legalább egy szettnyeréssel vigasztalódhattak, ennek pedig még jelentősége is lehet a továbbjutásnál.

Tomanóczy Tibor:Sajnos ma kikaptunk Eb-selejtezős ellenfelünktől, de tanulunk a hibáinkból és holnap megpróbáljuk megverni a szlovénokat.

A csoport állása: 1. Szlovénia 4 (6:0), 2. Magyarország 2 (3:3), 3. Izrael 2 (2:4), 4. Szlovákia 0 (1:5)

Fiú U18-as MEVZA, Zlín:

Magyarország – Csehország 0:3 (–16, –9, –18)

Magyarország: Iván G. 1, Iván B. 3, Laczi 5, Boa 2, Flachner 2, Tomanóczy 1. Csere: Oláh, Sárközi (liberók), Csordás, Tajti, Soyvural, Csendes 1, Matyiák 6, Szabó V. Szövetségi edző: Bodonyi Ákos.
Csehország: Dzavoronok 3, Mikulenka 5, Drahonovsky 8, Ures 13, Balaz 8, Spulák 6. Csere: Bambas (liberó), Stanek, Toman 1, Hendrich 7. Szövetségi edző: Zach Jiri

Sajnos a házigazda csehek nagy falatnak bizonyultak, a mérkőzés során az egyik cseh játékos lábtörést szenvedett.

Bodonyi Ákos: – A játékosaim jelentős része nem tudta felvenni a mérkőzés ritmusát. Sok hibával, és megilletődötten játszottunk. Igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget biztosítani. Bízom a eredményesebb folytatásban a torna további részében.

Magyarország – Ausztria 1:2 (23, -21, -13)
Magyarország: Iván G. 4, Laczi 9, Boa 10, Tomanóczy 6, Flachner 5, Iván B. 13. Csere: Oláh, Sárközi (liberók), Csordás, Matyiák 1, Soyvural. Szövetségi edző: Bodonyi Ákos.
Ausztria: Alagic 1, Wultsch, Grösing 8, Hirsch 9, Ochaya 15, Schendl 10. Csere: Glatz (liberó), Schlederer, Bancsich 1, Holzner 5, Krassing. Szövetségi edző: Sebastian Tatra.
Remek kezdés után sajnos a második és a harmadik szettre visszaesett a csapat teljesítménye. A vereség egyben azt is jelenti, hogy a mieink a csoport harmadik helyén végeztek, s pénteken 11:30-kor Izraellel mérkőznek a négy közé kerülésért.

Bodonyi Ákos: – Megijedtünk az előttünk levő lehetőségtől. Egy megnyert meccset adunk el. Néhány játékos mai teljesítménye elmaradt az elvárttól.

A csoport állása: 1. Csehország 2 (1 mérkőzés, 3:0), 2. Ausztria 2 (1, 2:1), 3. Magyarország 0 (2, 1:5)