Nyert a BRSE, négy között a Fatum, vita az MTK–Vasason

A női NB I alapszakaszának utolsó mérkőzésén, tét nélküli találkozón a Békéscsaba Jászberényben győzött három játszmában. Annál komolyabb tétje volt két Magyar Kupa-negyeddöntő mérkőzésnek: a Haladást másodszor is legyőzve a Fatum Nyíregyháza jutott elsőként az elődöntőbe, az MTK és a Vasas párharca azonban még csak az első találkozónál tart, s a piros-kékek csak egy erősen vitatható ponttal győztek 3:2-re, ami után Tóth Gábort, a hazaiak vezetőedzőjét a játékvezetők kizárták.

NŐI NB I:

Jászberény – Linamar-BRSE 0:3 (–17, –23, –19)

Jászberény, 400 néző. V: Vári, Horváth M.

Jászberény: Borsos 2, Bleicher N. 6, Shevchuk 4, Pintér 13, Adamenya 4, Miklai 12. Csere: Lékó (liberó). Vezetőedző: Deme Gábor.

BRSE: Ludmán 7, Bodnár 4, Fresco 22, Mlinar 18, Pekárik 3, Koseková 2. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin, Petrenkó. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 14:16, 17:21. II. játszma: 7:8, 13:16, 17:21. III. játszma: 6:8, 14:16, 17:21.

Deme Gábor: – Sikerült egy jó meccset játszanunk. Nyilván az alapjátékban – nyitásban és nyitásfogadásban – jelen pillanatban jobb a Békéscsaba, de ha a többi csapat ellen ezt a teljesítményt tudnánk nyújtani, valószínűleg több sanszunk lenne nyerni. Pozitív vagyok, mert bejutottunk a legjobb hat közé. Elmegyünk egy kicsit pihenni és aztán folytatjuk a munkát.

Alberto Salomoni: – Az első szettben nagyon jól játszott a Jászberény, látszott, hogy nagyon jól felkészültek belőlünk. A második játszmától azonban jobban játszottunk, javultak a nyitásaink és támadásban is többször remek dolgokra voltunk képesek. Természetesen elégedettek vagyunk, hiszen minden fronton versenyben vagyunk.

NŐI MAGYAR KUPA, NEGYEDDÖNTŐ:

MTK Budapest – Vasas Óbuda 2:3 (–23, 20, –15, 15, –12)

Budapest, Szamos utca, 100 néző. V: Csizmarik, Bodrogi.

MTK: Takács B. 13, Kis R. 8, Kötél Zs. 2, Godó 17, Nyuka 5, Legross 13. Csere: Hajek-Nagy F. (liberó), Lesi 2, Szabó Á. Vezetőedző: Tóth Gábor.

Vasas: Haneline 10, Vietti 5, Török 22, Bodovics 5, Papp O. 3, Kostelanská 15. Csere: Juhár (liberó), Durst A., Cappelli. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:8, 16:10, 20:21. II. játszma: 7:8, 16:12, 21:19. III. játszma: 6:8, 10:16, 12:21. IV. játszma: 6:8, 16:12, 21:13. V. játszma: 4:5, 8.10, 9:12.

Tóth Gábor: – Én nem szoktam a játékvezetéssel foglalkozni, de most a két játékvezető az utolsó labdamenetnél az ellenfélnek ajándékozott egy egyértelmű pontot, amit nem tudom, hogy csütörtökig, hogy fogunk kiheverni.

Jókay Zoltán: – Küzdöttünk, küzdöttünk, de rengeteg olyan hibát vétettünk, amivel folyamatosan meccsben tartottuk az ellenfelet. Ezeken kell javítani csütörtökig.

A visszavágót december 21-én, 19 órától játsszák a Folyondár utcában.

Fatum-Nyíregyháza – Haladás 3:0 (16, 22, 10)

Nyíregyháza, 200 néző. V: Halász E., Sík.

Fatum: G. Francesco 2, Fernandez 13, Kalotai 8, Villám 14, Valdez 10, Kalicsanyin 7. Csere: Tóth F. (liberó), Kotormán 1, Kundrák. Vezetőedző: Horváth András.

Haladás: Bagyinka 2, Reljics 3, Kinser 6, Kalman 11, Pető 3, Paradzik 7. Csere: Zoltán, Farkas B. (liberók), Dancsecs, Markó, Csóka. Vezetőedző: dr. Mucsi Péter.

Horváth András: – Örülök, hogy a kupaelődöntőbe jutottunk, teljesítve tervünket. Most egy kis pihenő következik, majd készülünk az igazán nagy feladatokra.

Dr. Mucsi Péter: – Gratulálok a Nyíregyházának, legfőképpen a mutatott hozzáállásért. Sajnos, mi gyáván álltunk a meccshez, ami meghatározta a végeredményt.

Továbbjutott a Nyíregyháza, kettős győzelemmel.