Tisztes Pénzügyőr-helytállás a Challenge Kupában

Lejátszotta történetének első nemzetközi kupamérkőzését a Pénzügyőr csapata, s a fiúk remekül helyt álltak a 2016-os CEV-kupa döntős orosz Gazprom-Ugra Szurgut ellen.

Férfi Challenge Kupa, 1. forduló, első mérkőzés:

Pénzügyőr – Gazprom-Ugra Szurgut (orosz) 0:3 (–19, –13, –17)

Budapest, Sport 11, 500 néző. V: Nisancioglu (török), Maia (portugál)

PÉNZÜGYŐR: Török P., Bagics 9, Kovács S. 2, Rozgonyi 9, Kiss D. 3, Rása 6. Csere: Manoogian, Bán (liberók), Bokor 2, Kecskeméti 4, Szalai Sz., Jánossy, Takács G., Kiss N. Vezetőedző: Weczera Csaba.

SZURGUT: Urszov 7, Szafonov 11, Glivenko 20, Ivanov 2, Krszmanovics 7, Ignatyev 7. Csere: Andrejev, Kovirjajev (liberók), Szemisev 11. Vezetőedző: Rafael Habibulin

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 3:2, 4:7, 5:8, 9:9, 10:14, 12:16, 15:21, 19:23. II. játszma: 2:2, 3:7, 6:12, 9:16, 12:21. III. játszma: 4:4, 4:8, 5:12, 9:14, 10:16, 13:18, 14:24.

Weczera Csaba: – Vállalható ez a vereség, de lehetett volna még szorosabb a mérkőzés, ha jobban betartunk néhány elemet, és kevesebbet hibázunk. Annak ellenére, hogy ez a csapat ilyen magas játékosokból áll, akik magasan dolgoztak, nem vallottunk szégyent, nem mostak le minket a pályáról, próbáltunk szorgos hangyaként pontokat gyűjteni. Elégedett vagyok a csapattal.

Rafael Habibulin: – Nem ez volt a legjobb meccsünk, sok játékosom első nemzetközi mérkőzését játszotta, az első szettben még eléggé idegesek voltak. Keveset tudtunk az ellenfélről, a hosszú utazás is megviselt minket, Nem játszottunk jól, de eleget nyújtottunk ahhoz, hogy nyerjünk.