Vendégsikerek a női kupanegyeddöntőben

Két női Magyar Kupa-negyeddöntőre került sor kedden és szerdán. Előbb a Jászberény ütötte ki idegenben a Gödöllőt, majd a Nyíregyháza is simán nyert Szombathelyen. A visszavágók még hátra vannak.

Penta Gödöllői RC – Jászberény 0:3 (–6, –11, –24)

Gödöllő, 50 néző. V: Pőcze, Mezei.

Gödöllő: Lutter E. 7, Hackl, Lakatos, Horváth P. 7, Széles 3, Nagy K. 2. Csere: Kovács A., Nagy Zs. (liberók) Király A. 2, Vecsey 2, Körtvélyessy, Tóth-Bagi. Vezetőedző: Grózer György.

Jászberény: Borsos 6, Bleicher N. 9, Shevchuk 8, Pintér 11, Adamenya 1, Miklai 8. Csere: Lékó (liberó). Vezetőedző: Deme Gábor.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:11, 3:16, 5:21. II. játszma: 3:8, 6:16, 10:21. III. játszma: 8:6, 12:16, 19:21, 23:21, 23:24.

Grózer György: – Három emberünk betegen játszott, és nem nagyon tudták odatenni magukat, a többiek pedig nem hozták azt a formát, amire szükség lett volna. A harmadik játszma azért volt szorosabb, mert elhitték, hogy tudnak nyerni. Ha egy félprofi csapat játszik egy profi ellen, akkor meglepetések lehetnek – mint a múltkori, 3:2-es meccs alkalmával -, de nagyot szakítani nem lehet. Ennek a dolognak még nincs vége; lesz még egy második mérkőzés is, és ahogy a Haladásnak sikerült megnyernie az aranyszettet az Újpest ellen, mi ugyanezt megpróbáljuk majd a visszavágón.

Deme Gábor: – Ezen a mérkőzésen olyan jól játszottunk, mint az év elején, így simán győztünk. Tudják a lányok, hogy ezen a héten két fontos mérkőzésünk van és utána elértük az alapcéljainkat, ha ezek megvannak és utána pedig jön a karácsonyozás. Olyan magas szinten, mint amilyet bemutattunk az első két szettben, egy csapatnak nagyon nehéz játszania. A harmadik játszmában már nem koncentráltunk annyira, ezáltal a Gödöllő is egy kicsit fel tudott zárkózni, így szoros lett a vége.

(Forrás: jbrk.hu/BL)

Haladás – Fatum Nyíregyháza 0:3 (–26, –10, –15)

Szombathely, 300 néző. V: Vári, Szarka.

Haladás: Bagyinka 4, Reljic 3, Kinser 9, Zubor 2, Kalman 7, Paradzik 9. Csere: Zoltán (liberó), Bokor, Marton, Horváth D. Vezetőedző: dr. Mucsi Péter.

Nyíregyháza: G. Francesco 1, Matics 10, Kalotai 4, Valdez 11, Fernandez 13, Kalicsanyin 7. Csere: Tóth F. (liberó), Villám 2, Kotormán. Vezetőedző: Horváth András.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 14:16, 21:20. II. játszma: 1:8, 7:16, 8:21. III. játszma: 4:8, 12:16, 15:21.

Dr. Mucsi Péter: – Az első szettben talán bebizonyítottuk, hogy több van a csapatunkban, mint amit a bajnokság tabellája mutat. De sajnos utána megint szétestünk. Továbbra is a nyitásfogadás a legnagyobb problémánk.

Horváth András: – Az első játszmában még görcsösen játszottunk. Utána helyükre kerültek a blokkjaink, és ez döntő volt. Örülök a 3:0-s győzelemnek.