Challenge Kupa: Nem sikerült a bravúr a Kaposvárnak

A visszavágón sem tudott győzni a Fino Kaposvár a szlovák bajnok otthonában, Nyitrán. A mieink az első szettben jól tartották magukat, és csak a végjátékban maradtak alul, a második szettet viszont nagyon rosszul kezdték, s ez végül eldöntötte a továbbjutást. A harmadik játszma megint nagyon szoros volt, s végül csak a ráadásban csikarták ki a győzelmet a hazaiak.

Férfi Challenge Kupa-selejtező, visszavágó:

Bystrina Nitra – Fino Kaposvár 3:0 (22, 10, 25)

Nyitra, 200 néző. V: Janik (lengyel), Milic (osztrák).

Bystrina: Porubsky 2, Wawrzynczyk 11, Hornik 8, Rehak 12, Menner 18, Kasper 6. Csere: Hupka (liberó), Macuha, Holly. Vezetőedző: Marek Kardos.

Fino: Vajda 6, Keen 2, Nikolov 12, Nagy J. 4, Nagy P. 14, Bögöly. Csere: Pápai (liberó), Horváth K. 4. Vezetőedző: Demeter György.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:14, 21:19. II. játszma: 8:1, 16:4, 21:6. III. játszma: 8:6, 16:14, 21:16.

Továbbjutott a Nitra kettős győzelemmel

Demeter György: – Az első és a harmadik szettben végig partiban voltunk ellenfelünkkel. A második játszmában megpecsételte a sorsunkat a Nyitra lengyel légiósának nyitássorozata.