Nyögvenyelősen nyert a bajnok a Haladás otthonában

Egy mérkőzést játszottak kedden este a női röplabda NB I-ben, és a címvédő Békéscsaba megizzadt az újonc Haladás otthonában. A szombathelyiek meglepetésre megnyerték az első játszmát, majd a harmadik és a negyedik szettben is megszorongatták neves ellenfelüket. A közönség vastapssal jutalmazta mindkét csapatot a lefújás után.

Haladás-Szombathely – Linamar-Békéscsabai Röplabda SE 1:3 (21, -14, -21, -20)

Szombathely, 200 néző. V.: Nagy L., Bibók.

Szombathely: Paradzik 11, Kinser 12, Kalman 15, Bagyinka 1, Reljic 8, Merklinné 1. Csere: Zoltán A., Farkas B. (liberók), Bokor 5, Horváth. Vezetőedző: dr. Mucsi Péter

Békéscsaba: Kosekova 3, Ludmán 2, Fresco 11, Ivanovic 19, Dobi 11, Bodnár 6. Csere: Szpin (liberó), Mlinar 13, Glemboczki 1, Petrenkó, Szedmák 2. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:5, 16:11, 21:18. II. játszma: 6:8, 11:16, 14:21. III. játszma: 8:7, 15:16, 19:21. IV. játszma: 4:8, 15:16, 16:21.

dr. Mucsi Péter: Büszke vagyok a csapatomra, Tizenkét nap alatt ez volt az ötödik meccsünk. Nagyon motiváltan játszott mindenki, bizonyítottuk, hogy helyünk van az NB I-es mezőnyben. Jó úton haladunk, az alapszakasz második körében már biztosan szép győzelmeket ünnepelhetnek majd szurkolóink.

Alberto Salomoni: Fáradtan, pontatlanul kezdtük a mérkőzést, melyet a lelkes szombathelyi csapat ki is használt. Aztán sikerült ritmust váltani és hozni a kötelező győzelmet. Szerdán, Kaposváron sokkal jobb játékra lesz szükség!