Férfi NB I: a három-null volt a sláger!

A Fehérvár nagy győzelmet aratott Szolnokon, rajta kívül a Kecskemét nyert még idegenben a férfi röplabda élvonal vasárnapi játéknapján. A címvédő Kaposvár, az előző szezonban ezüstérmes Pénzügyőr, valamint a Dunaferr hazai pályán diadalmaskodott három játszmában.

Fino Kaposvár SE – Sümegi RE 3:0 (22, 19, 19)

Kaposvár, 200 néző. V.: Farkas L., Éri G.

Fino: Horváth K. 3, Vajda 4, Keen 3, Nikolov 10, Nagy J. 9, Nagy P. 15. Csere: Pápai (liberó), Bögöly 10, Kalmár 3, Kulcsár 3, Szabó Bence. Vezetőedző: Demeter György.

Sümeg: Németh Z. 5, Sow 3, Erki 10, Kaposi 11, Tigyi 4, Balla. Csere: Illés (liberó), Nagy P. Vezetőedző: Tamás Zoltán.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:8, 16:15, 21:16. II. játszma: 8:4, 16:11, 21:17. III. játszma: 7:8, 16:14, 21:16.

Demeter György: Ma délután a Nyitra elleni, szerdai Challenge Kupa-visszavágóra is készültünk az erőteljes nyitásokkal. Még van min javítani.

Tamás Zoltán: Az első szett után kiismerte a játékunkat a Kaposvár, és onnan kezdve már irányította a mérkőzést.

Pénzügyőr SE – PTE-PEAC 3:0 (11, 18, 18)

Budapest, 100 néző. V.: Suba, Jámbor.

Pénzügyőr: Török P. 8, Jánossy 8, Bokor G. 1, Takács G. 10, Kiss D. 8, Rása 2. Csere: Manoogian (liberó), Kiss N. 2, Bán 3, Flachner D. 4, Kecskeméti 3. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Pécs: Dolgos 1, Pólics 1, Várhalmi 1, Pordán 7, Horváth B. 16, Soós 1. Csere: Fodor D. (liberó). Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán.

Weczera Csaba: Próbáltunk kombinatív játékot játszani, ami hellyel-közzel sikerült is. Ráadásul mindenkinek lehetőséget tudtam adni.

Gyöngyösi Zoltán: Mindkét csapatban voltak hiányzók. Az első szettben megilletődve játszottunk, de a második és harmadik játékrészre stabilizálódott a játékunk. Összességében kijött a két csapat közti különbség. Dolgozunk tovább, a jövő héten, hazai pályán fogadjuk a Szolnok gárdáját, ami nem lesz könnyű mérkőzés, de megfelelő odafigyeléssel értékes pontokat szerezhetünk.

Dunaferr – MAFC BME 3:0 (22, 19, 21)

Dunaújváros, 100 néző. V: Szarka, Szabó P.

Dunaferr: Csizmadia 1, Hatvany 13, Flachner K. 8, Iván B. 8, Bohnicsek 13, Tomanóczy B. 3. Csere: Hartyányi (liberó). Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

MAFC: Schildkraut 1, Kun 12, Eke 5, Posztós 6, Tar 11, Szabó B. 8. Csere: Varga D. (liberó), Bán B., Farkas T. 1, Csépke. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

Tomanóczy Tibor: – Gratulálok a csapatomnak, mert nagyon harcosak voltak, nagyon akarták a győzelmet és fiatalságuk ellenére remekül küzdöttek. Készülünk a következő mérkőzésre, amely sokkal nagyobb falat lesz, hiszen Kecskeméten játszunk.

Schildkraut Krisztián: – Nagyon csalódott vagyok, azt gondolom, hogy sokkal koncentráltabban kellett volna játszani. Ennyi hibával nem lehet meccset nyerni.

Debreceni EAC – HÉP-Kecskeméti RC 0:3 (–6, –10, –12)

Debrecen, 50 néző. V: Halász, dr. Árpás.

DEAC: Pallós 2, Barna 4, Kiss I. 3, Szikszai 2, Csin Csun-zsu 1, Nagy A. 2. Csere: Bakács (liberó), Ötvös 2. Vezetőedző: Fodor Antal.

Kecskemét: Kovács Z. 12, Vocskó 2, Krupánszki 5, Szabó M. 6, Pesti 7, Dávid Z. 2. Csere: Deák (liberó), Kunert 8, Török Sz. 1, Leiner 5. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Fodor Antal: – A hazai pálya ellenére megilletődötten kezdett a csapat, és ezért nagyon sokat hibáztunk. Utána ugyan magukhoz tértek, voltak szép labdamenetek is, de a kecskemétiek magasságbeli és technikai fölényét így sem tudtuk ellensúlyozni. Remélem, hogy a náluk gyengébb csapatok ellen többre leszünk majd képesek.

Szasa Nedeljkovics: – A múlt heti feszült hangulatú meccs után most egy könnyedebb jött a sorban. Ma több új felállást is kipróbáltunk, ezek jól működtek, biztató volt a mutatott játék, és ez az eredményen is látszik. Szerdán kupameccs jön hazai pályán, ahol ismét szeretnénk kiszolgálni a közönségünket, és bejutni a legjobb négy közé.

Szolnoki RA – MÁV Előre Székesfehérvár 0:3 (–17, –16, –23)

Szolnok, 100 néző. V: Tillmann, Sík

Szolnok: Guzmics, Fülöp 8, Varga 7, Imre 9, Tamasi 4, Tóth 3. Csere: Farkas (liberó), Szabó P. 2, Soyvural, Kholman 4. Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

MÁV Előre: Damsits 5, Tóth A., Balogh P. 8, Stefanovics 6, Németh Zs. 15, Neukum 13. Csere: Takács M. (liberó). Vezetőedző: Németh Ödön.

Gulyás Ferenc: – Értékelhetetlen ez a hozzáállás, ami ma a csapatomat jellemezte. Ezt csak a fiatalság számlájára tudom írni, de bízom benne, hogy ezekből a hibákból tanulunk. Mintha fejben nem lettek volna ott a mérkőzésen, legfeljebb a harmadik játszmában, de akkor meg már késő volt. Az ellenfelünk teljesen megérdemelten nyert, bízom benne, hogy a következő mérkőzéseken már egészen más lesz a fiúk hozzáállása.

Németh Ödön: – Nagyon jó teljesítménnyel rukkoltak elő ma a srácok, nem sok esélyt adtunk az ellenfélnek. Egyedül a harmadik szettben nehezítették meg kissé a dolgunkat, de ott is sikerült végül felülkerekedni a házigazdákon. Úgy érzem, hogy ez egy megérdemelt győzelem.