Bombameglepetés Újpesten, a BRSE Nyíregyházán is nyert

Két magyar érdekeltségű MEVZA-kupa mérkőzést játszottak le szerdán. A Vasas Óbuda Csehországban kapott ki döntő szettben a szlovén Calcit Kamniktól, míg a Linamar-BRSE Nyíregyházán is győzni tudott. A Magyar Kupában bombameglepetés született, miután a Haladás aranyjátszmában ejtette ki az UTE-t a nyolc közé kerülésért.

NŐI MEVZA KUPA:

CALCIT KAMNIK (szlovén) – VASAS ÓBUDA 3:2 (23, –23, –17, 21, 11)

Olomouc. V: Kovács, Niklová (szlovákok)

KAMNIK: Blazic 8, Mihevic 5, Iglicar 20, Mihalinec 9, Grudina 21, Pogacar. Csere: Pahor (liberó), Mijoc 10. Vezetőedző: Gregor Rozman

VASAS: Vietti 1, Török 17, Bodovics 6, Simic 17, Kostelanská 16, Haneline 15. Csere: Kiss G. (liberó), Ambrosio, Durst 2. Vezetőedző: Jókay Zoltán

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 14:16, 21:17. II. játszma: 7:8, 12:16, 18:21. III. játszma: 5:8, 10:16, 15:21. IV. játszma: 5:8, 16:13, 21:16. V. játszma: 4:5, 10:7, 12:8

Jókay Zoltán: – Az első játszmában mintha még a buszon lettünk volna… A másodikban aztán beindult a játék, a harmadik szettben pedig kifejezetten jól röplabdáztunk. A negyedikben kis bírói segédlettel megzavartak minket, koncentrációt veszítettünk, amely kitartott az utolsó felvonásra. Összességében azonban még mindig az a baj, hogy fejben nem vagyunk elég jók, túl sok hibát követünk el, az ellenfél pedig lényegesen kevesebbet rontott. Az Olomouc sokkal keményebb rivális lesz, gyökeres változás kell a gondolkodásban, hogy jó meccset játszhassunk a házigazdával.

LINAMAR-BRSE – FATUM-NYÍREGYHÁZA 3:0 (20, 14, 18)

Nyíregyháza, 550 néző. V: Porvaznik, Höger (szlovákok)

BÉKÉSCSABA: Mlinar 18, Dobi 7, Koseková 2, Ivanovics 15, Pekárik 5, Fresco 12. Csere: Molcsányi (liberó), Szpin. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

NYÍREGYHÁZA: Szombathelyi Sz. 1, Matics 8, Kalotai 2, Váldez 10, Fernández 9, Kalicsanin 5. Csere: I. Francesco, Tóth F. (liberók), Villám L., G. Francesco. Vezetőedző: Horváth András.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 0:5, 4:8, 9:9, 16:13, 21:17. 2. játszma: 3:4, 7:5, 7:7, 11:7, 15:8, 20:10. 3. játszma: 1:5, 3:7, 7:7, 7:10, 13:13, 17:14, 20:16

Alberto Salomoni: –  A Nyíregyháza nem a legerősebb összeállításban kezdett, több hiányzója volt. Örülök az eredménynek, bár a teljesítményünk nem volt a legjobb, kicsit ritmustalanul játszottunk.

Horváth András: – Csapatom küzdött, az utolsó pillanatig ment előre, holott olyan összetételben játszottunk, mint az életben még soha, ezért elismerésem a lányoknak.

Női Magyar Kupa nyolcaddöntő, visszavágó

UTE – Haladás 3:0 (23, 13, 14)

Budapest, Megyeri út, 150 néző. V: Dr. Árpás, Szarka.

UTE: Szűcs K. 15, Czina 2, Dégi 17, Császár 4, Bezsandolszka 12, Bleicher R. 3. Csere: Kötél D. (liberó), Ancsin, Hiruela, Nagy V. 8. Vezetőedző: Horatio Bastit.

Haladás: Kinser 9, Merklinné 2, Bokor 4, Paradzik 11, Bagyinka 2, Kalman 11. Csere: Reljic, Farkas B. (liberók), Fazekas, Horváth D., Dancsecs. Vezetőedző: Dr. Mucsi Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 7:1, 10:7, 13:12, 16:13, 20:18, 22:22 24:23. II. játszma: 8:5, 8:7, 17:7, 20:12, 21:13. III. játszma: 2:3, 8:5, 12:6, 16:9, 22:12, 24:14. Aranyjátszma: 4:1, 4:4, 7:4, 8:5, 9:10, 12:11, 12:13, 13:14.

Továbbjutott a Haladás aranyjátszmában (13:15)

Horatio Bastit: – Három szettben jól játszottunk, de a blokkok és az ütések már akkor sem voltak az igaziak. A végén pedig már a nyitás sem ment, s az ellenfél meg éppen ekkor volt a legjobb.

Dr. Mucsi Péter: – Nagyon büszke vagyok a csapatra, mert a kezdeti nehézségek ellenére is bizonyították, hogy nagy szívük van. Nagyot küzdöttek a mai meccsen.