Heti program – magyar csúcsrangadó a MEVZA-ban

A bajnoki és a Magyar Kupa küzdelmek mellett ezen a héten a női MEVZA-kupára koncentrál a honi röplabdás közvélemény. Már csak azért is, mert ezúttal idehaza, a Folyondár utcában rendeznek tornát, amelynek keretében összecsap majd a címvédő Békéscsaba a Vasassal.

Ezen a héten sem fognak unatkozni a röplabda szerelmesei, hiszen azok után, hogy a múlt héten minden napra jutott találkozó, most csak hétfőn van pihenőnap. Kedden már egy Magyar Kupa nyolcaddöntőre kerül sor a TFSE férficsapata és a címvédő Szolnok között. Szerdán aztán négy újabb kupameccs, köztük a MAFC és a Kecskemét már az első negyeddöntőt játssza.

Aznap kezdődik a MEVZA-torna a Folyondár utcában, amelynek első találkozóján a Vasas a szlovák Strabag Bratislavával mérkőzik. Másnap a pozsonyiak a címvédő Békéscsabával meccselnek, s ezt az M4 Sport televízió is közvetíti. A torna harmadik mérkőzésére a hazai csúcsrangadó, a Vasas és a Békéscsaba között pénteken kerül sor.

Ezen a napon még két kupatalálkozót is rendeznek: Miskolcra látogat az MTK, az UTE pedig Szombathelyre, s utóbbi két csapat egy füst alatt, szombaton a bajnoki mérkőzését is lejátssza. Szombaton még egy NB I-es találkozóra kerül sor: ezen a Budaörs a Jászberényt fogadja.

Vasárnap aztán kilenc bajnoki mérkőzés is vár a röplabda-rajongókra: a nőknél a B-csoport három találkozója mellett a békéscsabaiak már harmadik meccsüket vívják a héten, ezúttal Gödöllőn. A férfiaknál ezen a napon rendezik a teljes fordulót, s az öt találkozó közül a címvédő kaposváriak kecskeméti vendégjátéka emelkedik ki.

November 14., kedd
18:30 TFSE – Szolnoki RA (férfi Magyar Kupa nyolcaddöntő)
November 15., szerda
17:00 Dunaferr SE – DEAC (férfi Magyar Kupa nyolcaddöntő, visszavágó)
17:30 Egri VSI – Fatum Nyíregyháza (női Magyar Kupa nyolcaddöntő)
18:45 MAFC BME – HÉP-Kecskemét (férfi Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzés)
19:00 Jászberény – Palota RSC (női Magyar Kupa nyolcaddöntő, visszavágó)
19:00 Vasas Óbuda – Strabag Bratislava (női MEVZA Kupa)
November 16., csütörtök
18:00 Linamar-BRSE – Strabag Bratislava (női MEVZA Kupa; Budapest, Folyondár utca); TV: M4 Sport