Férfi NB I: az ötödik szett döntött a Fejér megyei rangadón

Fordulatos, izgalmas csata végén dőlt el a férfi röplabda NB I. hétvégi, Fejér megyei rangadója. A fiatal Dunaferr hazai pályán az első és a harmadik szettet is elvesztette az újonc MÁV Előre ellen, a negyedik és az ötödik játszma azonban egyértelmű volt, és végül megszületett az újvárosi diadal. A címvédő Fino 32:30-ra nyerte az első szettet a MAFC ellen, a folytatásban aztán már az előzetes várakozások szerint alakult a mérkőzés a városi sportcsarnokban. A Pécs fontos összecsapást nyert Debrecenben, a Pénzügyőr pedig saját otthonában fektette két vállra a Szolnokot.

Fino Kaposvár SE – MAFC-BME 3:0 (30, 17, 19)

Kaposvár, 300 néző. V.: Vári, Vígh.

Fino: Horváth K. 4, Vajda 8, Keen 7, Nikolov 14, Nagy J. 4, Kalmár 15. Csere: Pápai, Kiss M. (liberók), Bögöly 6, Szabó Barna. Vezetőedző: Demeter György.

MAFC: Schildkraut, Kun, Csépke, Bán, Posztós, Szabó B. Csere: Varga D., Tar Sz. (liberók), Bakóczy, Farkas. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:14, 20:21. II. játszma: 8:5, 16:13, 21:16. III. játszma: 7:8, 16:14, 21:15.

Demeter György: Tudtuk, hogy nem szabad lebecsülni a MAFC csapatát. A nehéz kezdés után szépen, lassan felőröltük őket, ez volt a sikerünk kulcsa.

Schildkraut Krisztián: Gratulálok a csapatomnak, az első szettben közel voltunk a bravúrhoz. Ez a találkozó jó erőfelmérő volt a Kecskemét elleni Magyar Kupa-párharc előtt.

DEAC – PTE PEAC 0:3 (-16, -17, -22)

Debrecen, 100 néző. V.: Szarka, Varjasi.

DEAC: Pallós 2, Barna B. 3, Remete 3, Szikszai 3, Kusnyér 3, Kiss I. 3. Csere: Kiss D., Mészáros Z. (liberók), Ötvös 2, Nagy A. 1, Chun-ju Chin 6. Vezetőedző: Fodor Antal.

PTE-PEAC: Dolgos 4, Fodor D. 6, Storcz 2, Salazar 16, dr. Horváth 10, Soós 7. Csere: Pólics, Szabó G. (liberók), Merkler, Demeter, Várfalvi. Vezetőedző: Gyöngyösi Zoltán.

Fodor Antal: Gratulálok a Pécsnek a győzelemhez. Mi még továbbra is alakítjuk a csapatunkat, több felállást kipróbáltunk a mai találkozón is. Nem vagyok teljesen elégedetlen, de jobban örültünk volna, ha legalább egy szettet nyerünk. Talán a harmadik játszmában voltunk ehhez a legközelebb, de nem tudtuk ledolgozni a hajrára összeszedett hátrányt.

Gyöngyösi Zoltán: Közepes játékot nyújtottunk, de végig kézben tartottuk a mérkőzést, így megszereztük a győzelmet.

Dunaferr SE – MÁV Előre 3:2 (-20, 18, -20, 18, 5)

Dunaújváros, 200 néző. V.: Éri, Nagy L.

Dunaferr SE: Iván B. 9, Bohnicsek 26, Csizmadia 3, Laczi 1, Tomanóczy B. 7, Flachner K. 10. Csere: Hartyányi (liberó), Hatvany Zs., 10 Mihucz, Tajti, Iván G., Matyiák. Vezetőedző: Tomanóczy Tibor.

MÁV Előre SC: Tóth A. 3, Balogh P. 16, Németh Zs. 17, Neukum 13, Damsits 4, Stefanovics 8. Csere: Takács M., Nagy Á. (liberók), Sziládi, Szőke, Halász, Náhol. Vezetőedző: Németh Ödön.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 12:16, 17:21. II. játszma: 6:8, 16:11, 21:’5. III. játszma: 1:8, 10:16, 16:21. IV. játszma: 8:5, 16:11, 21:16. V. játszma: 5:1, 10:4, 12:4.

Tomanóczy Tibor: Nagyon hullámzó volt a játékunk, de küzdeni tudásból jelest érdemel a társaság. Az ötödik szettre sikerült elhinnünk, hogy van keresnivalónk, majdnem önkívületi állapotban játszva, csak a mérkőzéssel foglalkozva, sikerült győznünk.

Németh Ödön: Fordulatos mérkőzés végén kerekedett felül a hazai csapat. Gratulálok nekik.

Pénzügyőr SE – Szolnoki Röplabda Akadémia 3:1 (-22, 15, 20, 17)

Kőér u., 200 néző. V.: Jámbor, Bátkai-Katona.

Pénzügyőr: Kiss D. 2, Kovács S. 8, Kecskeméti 6, Bagics B. 17, Rása 12, Rozgonyi. Csere: Manoogian, Bán (liberók), Kiss N. 4, Jánossy 11. Vezetőedző: Weczera Csaba.

Szolnok: Guzmics, Fülöp P. 14, Varga Z. 5, Gönczi 11, Tamasi 10, Tóth G. 8. Csere: Farkas R. (liberó). Vezetőedző: Gulyás Ferenc.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:15, 18:21. II. játszma: 8:6, 16:11, 21:14. III. játszma: 7:8, 16:13, 21:20. IV. játszma: 8:7, 16:10, 21:12.

Weczera Csaba: Nem felhőtlen az örömöm a győzelem után, mivel nem volt jó a csapatteljesítmény, és fejben sem voltunk mindig ott a pályán. Igaz, meghatározó emberek hiányoztak a mai találkozóról. A Szolnok csak az első játszmában tudta kihasználni a hibáinkat.

Gulyás Ferenc: A csapat mindent megtett azért, hogy jó eredményt érjen el. Bíztunk benne, hogy szettet tudunk nyerni a Pénzügyőr otthonában, és örülök, hogy ez sikerült. A hozzáállás és a harci kedv szimpatikus volt. A hibák még benne vannak a játékban, de összességében jó érzésekkel utazunk haza. Gratulálok a Pénzügyőrnek, remélem, hazai pályán még jobban megrángatjuk majd az oroszlán bajuszát.