Női NB I: Szombathelyen nyert először a Gödöllő

Két, eddig nyeretlen csapat találkozott egymással a női NB I A-csoportjában. Az újonc Haladás ráadásul első élvonalbeli mérkőzését játszotta hazai pályán. A szombathelyiek az első játszmában hat pontos hátrányból is fordítottak, azonban ezt követően a vendégek három szoros játszmában fordítottak és megszerezték első sikerüket.

Haladás – Penta Gödöllői RC 1:3 (21, –24, –23, –23)

Szombathely, V: Mezei, Halász T.

Haladás: Bagyinka 4, Reljics 10, Kinser 10, Kalman 14, Bokor 4, Paradzik 15. Csere: Zoltán, Farkas B. (liberók), Zubor, Fazekas, Dancsecs 1. Vezetőedző: Mucsi Péter.

Gödöllő: Széles 12, Tóth-Bagi, Lutter E. 11, Hackl 10, Lakatos 17, Vecsey 9. Csere: Kovács A. (liberó), Nagy K. 1, Halla G., Horváth P. 2. Vezetőedző: Grózer György.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 6:8, 11:16, 14:19, 21:20, 24:21. II. játszma: 6:8, 13:16 18:21, 20:24. III. játszma: 8:7, 13:16, 18:21, 21:24. IV. játszma: 8:7, 14:16, 19:21, 23:24.

Dr. Mucsi Péter: – Sajnos nem vagyunk még abban a helyzetben, hogy nyerni tudjunk. A döntő szituációkban még mindig hibázunk, de idővel ez össze fog állni. Biztos vagyok benne, hogy nemsokára sokkal jobban fogunk szerepelni, mint ahogyan azt az eddigi három meccsünk mutatja.

Grózer György: – Jól kezdtük a meccset, de jött egy hullámvölgy és sorozatban kilenc pontot kaptunk, ezen pedig elment a szett. Ezt követően viszont stabilizáltuk a játékunkat, persze továbbra is akadtak hibák, amiket én az összpontosítás hiányának rovására írok, de így is sikerült győznünk egy szoros meccsen, és összességében elégedett vagyok a csapattal.

Az A-csoport állása: 1. UTE 9 pont (3 mérkőzés, 9:0), 2. Linamar-BRSE 3 (1, 3:0), 3. Jászberény 3 (2, 3:3), 4. Budaörs 3 (2, 3:3), 5. Penta GRC 3 (3, 3:7), 6. Haladás 0 (3, 1:9)