Nyíregyházi vereség a zágrábi MEVZA-forduló nyitó mérkőzésén

68 perces mérkőzésen kapott ki 3:0 arányban a Fatum-Nyíregyháza a női röplabda Közép-európai Liga zágrábi tornájának első játéknapján. A szabolcsiaknak a harmadik szettben volt esélyük a részsikerre: kedvező helyzetben fordultak rá a hajrára, de végül itt is felülkerekedett a házigazda.

Mladost Zagreb – Fatum Nyíregyháza 3:0 (15, 11, 21)

Zágráb. V.: Novak, Tomec.

Mladost: Stimac 6, Kulic 15, Butigan 3, Luketic 20, Volmut 6, Samadan 14. Csere: Rajkovic (liberó), Josipovic 1. Vezetőedző: Sasa Ivanisevic.

Nyíregyháza: Kotormán 1, Matics 6, Vacsi 3, Valdez 1, Szombathelyi 4, Kalicsanyin 11. Csere: I. Francesco, Tóth F. (liberók), Villám 4, Fernandez 1. Vezetőedző: Horváth András.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 16:9, 21:12. II. játszma: 8:3, 16:7, 21:9. III. játszma: 7:8, 14:16, 20:21.

Horváth András: Keményen és jól védekező, és ugyanígy támadó csapat ellen játszottunk. Viszonylag nagy blokkokkal találtuk szembe magunkat, hasonlóakkal nem találkoztunk a korábbi mérkőzéseinken. A harmadik játszmában jobb tempóban röplabdáztunk, pontosabbá vált a játékunk, ennek köszönhető, hogy ez a szett szorosabb eredménnyel zárult.