Férfi NB I: nem hibáztak az esélyesek

Három mérkőzést játszottak le vasárnap a férfi NB I-ben. A Kazincbarcika Székesfehérváron, a Kecskemét a MAFC otthonában győzött, míg a Pénzügyőr a sereghajtó Debrecent páholta el.

MAFC-BME – HÉP-Kecskeméti RC 0:3 (–21, –16, –23)

BME-sportközpont, 50 néző. V: Soltész, Horváth M.

MAFC: Kun 10, Csépke 3, Bán B. 8, Tar, Eke 6, Bakóczi 1. Csere: Tari, Varga D. (liberó), Farkas T. Vezetőedző: Schildkraut Krisztián.

Kecskemét: Gacs 3, Török R. 2, Krupánszki 3, Szabó M. 6, Kovács Z. 3, Dávid 8. Csere: Deák (liberó), Kunert 2, Pesti 2, Vocskó 1. Vezetőedző: Szasa Nedeljkovics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:8, 13:16, 15:21. II. játszma: 4:8, 5:16, 13:21. III. játszma: 8:7, 16:15, 21:19.

Schildkraut Krisztián: – A második szettet leszámítva szerintem jól játszottunk, de ez alapvetően másik csapat, mint amellyel általában pályára lépünk. Dolgozunk tovább, a héten Magyar Kupa-mérkőzés vár ránk.

Szasa Nedeljkovics: – Tudtuk, hogy ebben a kis teremben nehéz meccs vár ránk a MAFC ellen. Pontosan kellett játszanunk minden elemet, és ez sikerült is, csak a harmadik játszmában voltak figyelmetlenségeink.

MÁV Előre – Vegyész RC Kazincbarcika 0-3 (-17, -22, -17)
Székesfehérvár, 100 néző. V.: Ujházi, Varjasi.
MÁV Előre: Halász, Náhol 3, Balogh P. 8, Stefanovics 7, Németh Zs. 12, Neukum 8. Csere: Takács M (liberó), Szőke, Gazsi. Vezetőedző: Németh Ödön.
VRCK: Toronyai 2, Gebhardt N. 4, Banai 3, Szabó D. 8, Mészáros D. 11, Juhász P. 9. Csere: Dudás (liberó), Kozsla 4, Blázsovics 9, Milev 4, Árva 3, Zachar-Palánkai 1. Megbízott edző: Dudás András.

Dudás András: – Amikor az ellenfél bátran játszott, nekünk is mozgósítanunk kellett rejtett tartalékainkat, de végül sikerült elérni a célunkat: nyertünk három szettben.

Pénzügyőr – DEAC 3:0 (8, 7, 12)

Kőér utca, 100 néző. V: Sík, Mezőffy.

Pénzügyőr: Bagics, Kiss Dániel, Rása, Takács G., Bokor G., Kecskeméti. Csere: Manoogian (liberó), Jánossy, Kiss N., Török P., Flachner D., Bán V. Vezetőedző: Weczera Csaba.

DEAC: Remete, Pallós, Barna, Nagy A., Ötvös, Szikszai. Csere: Kiss Dávid (liberó), Kusnyér, Bakács, Kun T. Vezetőedző: Fodor Antal.

Weczera Csaba: – Nagyon sima mérkőzés volt. Annak örülök, hogy a csapat végig koncentrált az egész mérkőzésen. Ez mindenképpen biztató a továbbiakra nézve.

Fodor Antal: – Az erőviszonyok alapján nem számítottunk győzelemre. Volt ugyan több  szép labdamenetünk is, de többnyire a hazaiak érvényesíteni tudták magassági fölényüket.