EB2017: emelt fővel búcsúzott a válogatott

Harmadik mérkőzését is lejátszotta az azeri–grúz közös rendezésű Európa-bajnokságon női röplabda válogatottunk. Csapatunk Németország ellen játszott élet-halál mérkőzést, az Eb-n való továbbjutásért, és hatalmas csatában végül veszített, így befejezte a küzdelmeket a kontinenstornán.

Magyarország – Németország 1:3 (–21, 19, –21, –18)

Baku, 500 néző. V: Krticka (cseh), Sodja (osztrák).

Magyarország: Nagy E. 4, Bokorné Liliom 6, Szakmáry 25, Dobi 9, Bleicher, Dékány 19. Csere: Szpin (liberó), Török, Soós 2, Villám. Szövetségi kapitány: Alberto Salomoni.

Németország: Geerties 8, Schölzel 8, Lippmann 19, Fromm 5, Pettke 6, Hanke 13. Csere: Dürr (liberó), Poll 6, Kemmsies, Stigrot 2, Grosser, Gründing 3. Szövetségi kapitány: Felix Koslowski.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:5, 9:5, 10:14, 14:14, 17:20, 20:24. II. játszma: 8:4, 9:9, 13:9, 16:11, 21:13, 22:14, 22:18, 24:19. III. játszma: 0:3, 8:5, 10:6, 13:13, 15:16, 18:20, 21:24. IV. játszma: 5:8, 5:12, 9:14, 10:16, 13:16, 13:21, 18:22, 18:24.

Mivel sajnos Tálas Zsuzsanna bokasérülése komolyabb volt, így nem számíthatott rá a németek ellen Alberto Salomoni. A kezdőbe így Bleicher Réka kapott bizonyítási lehetőséget feladóként, akinek ez azért nem újdonság, hiszen a vb-selejtezőkön, például a horvátok elleni győzelemnél is az alapcsapat tagja volt.

Nem is ijedt meg a feladattól, ennek köszönhetően remekül kezdték a mieink a meccset, s az első szünet után vezettek négy ponttal. Sajnos ezután alaposan megszerváltak minket a németek és még a szett közepe előtt fordítottak. Szerencsére a mieink nem hagyták magukat lerázni és Szakmáry Gréta vezérletével tartani tudták a lépést. Sajnos azonban idővel így is leszakadtunk és végül négy szettlabdája is volt a németeknek, amiből a másodikat értékesítették (21:25).

Jól kezdtünk a második játszmában is, és az első szünetben négy pont volt a mieink előnye, de sajnos a folytatás is ugyanúgy alakult: 9:9-nél egalizáltak a németek. Ezek után azonban megint a mieink percei következtek: ismét sikerült ellépni, ráadásul a németek csapatjátéka eléggé össze is zuhant, úgyhogy nyolc ponttal is megugrottak a mieink Dobi és Szakmáry pontjaival. 22:14-nél azonban megint jött a „szokásos” hullámvölgy, azonban négynél sikerült megállítani a rohamot. Végül öt szettlabdánk is volt és Dékány Bernadett ászával sikerült egalizálni a szettarányt (25:19).

A harmadik felvonás rémisztően indult (0:3), de aztán parádésan folytatódott: s az első szünetben már nekünk volt hárompontos előnyünk. A szett közepén aztán jött német zárkózás – blokkjuk javult fel nagyon – és 13:13-nál egyenlítettek, a második szünetre pedig át is vették a vezetést. Egy-két pontnál többel azonban nem tudtak meglépni, csak a legvégén, amikor három szettlabdájuk is volt és sajnos az elsőt ki is használták (21:25).

A negyedik játszma már tényleg élet vagy halál kérdése volt a mieinknek. És sajnos ez volt az első olyan játszma, amikor a németek vezettek az első technikai szünetben. Érezhetően lendületét vesztette a csapat és el is fáradtak a mieink, ami némileg a lebonyolításnak is köszönhető, hiszen míg a mieink három nap alatt már a harmadik meccsüket játszották, addig a németek csak a másodikat, s volt egy szünnapjuk is. A pihenő után ráadásul sorozatban újabb négy német pont született, s ekkor elúszni látszott a meccs. Hat volt közte a második szünetben, ekkor viszont a mieink sorozatban három pontot szereztek, s felcsillant a remény, de egy német időkérés után visszaállt a különbség. Sikerült egyszer megint visszazárkózni négyre, de már csak a szett végén és végül hat mérkőzéslabdájukból már az elsőt értékesítette a német csapat (18:25).

Válogatottunk ezzel búcsúzott az Európa-bajnokságtól, amelyen a 15. helyen végzett.