Két szettes hátrányból fordított az MTK az UTE ellen

A pontvadászat 13. fordulójának rangadója hozta a legnagyobb csatát, a másik négy helyszínen nem borult a papírforma a női röplabda NB I-ben.

Az MTK – UTE derbin a vendégek nyerték az első két játszmát, a fiatal házigazda innen fordította a maga javára az eredményt. A határtalan lelkesedés és Szűcs Kinga 29 pontja győzelmet ért. A bajnok és az új évadban is veretlen éllovas Linamar-Békéscsabai RSE nem adott esélyt a TFSE-nek, a magabiztos diadalból ezúttal nem vette ki a részét Tálas és Clement, mert a két kulcsember pihenőt kapott. A Vasas Óbuda együttese nem izzadt meg a Palota otthonában. Jókay Zoltán vezetőedző folyamatosan forgatta csapatát, Lévai Vivien kivételével az összes egészséges kerettag pályára lépett. Érdekesség, hogy a feladó, Durst Anna első ízben játszhatott testvére, a palotaiakat erősítő Helga ellen. A négy közé vágyó Jászberénynek nem okozott gondot a kaposváriak legyőzése, a Penta-Gödöllő pedig döcögős kezdés után gyűjtötte be a három pontot a budaörsiek ellen.

MTK Budapest – UTE 3:2 (–23, –21, 23, 23, 10)
Szamos utca, 200 néző. V: Bátkai-Katona, Tillmann.

MTK: Lutter L. 1, Papp 9, Szűcs K. 29, Petőváry 7, Hackl 3, Lakatos 13. Csere: Nagy F. (liberó), Kilyénfalvi 3, Tímár, Lesi. Vezetőedző: Alberto Salomoni.

UTE: Ancsin 1, Headen 13, Miklai 12, Dégi 13, Bezsandolszka 5, Varbanova 23. Csere: Hadnagy R., Kötél D. (liberók), Juraszik 2, Nagy V. 2, Háfra 3. Vezetőedző: Andrea Milodanovics.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 6:8, 16:14, 20:21. II. játszma: 8:2, 15:16, 19:21. III. játszma: 5:8, 16:15, 21:19. IV. játszma: 8:5, 16:14, 21:19. V. játszma: 0:3, 8:7, 13:9,

Alberto Salomoni: Nagyon nehéz mérkőzés volt, gratulálok az UTE-nak, mert nagyon motiváltan és agresszívan játszottak, de még nagyobb gratuláció a lányoknak, mert egy percig sem adták fel a mérkőzést. Azért nyertünk, mert jobban akartuk a győzelmet.

Andrea Milodanovics: Nem gondoltam volna 2:0-nál, hogy ekkora fordulat lesz a mérkőzésen. Azonban az MTK feljött, és fegyelmezetten játszva nyert. Gratulálok nekik, mi dolgozunk tovább, aztán meglátjuk, hogy mire jutunk.

Linamar-Békéscsabai RSE – TFSE 3-0 (10, 16, 20)
Békéscsaba, 500 néző. V.: Csizmarik, Bodrogi.

Linamar-Békéscsabai RSE: Bodnár 6, Petrenkó 4, Matics 6, Nazarenko 7, Soós N. 10, Szakmáry 9. Csere: Szpin (libero), Ludmán 8, Godó. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.

TFSE: Neizer 3, Szalma 4, Ostorházi 5, Benkó 3, Tóth E. 6, Molnár A. 6. Csere: Dobrovits (libero), Herczeg, Száraz. Vezetőedző: Bóta Enikő.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 3:3, 11:3, 19:7. II. játszma: 2:3, 7:3, 11:4, 19:8. III. játszma: 4:9, 10:9, 19:17, 23:20.

Sasa Nedeljkovic: Nem volt idegfeszítő a mérkőzés, végül könnyen megszereztük az újabb győzelmet. Örülök Petrenkó és Ludmán szép játékának, Nazarenko pedig napról napra jobban illeszkedik a csapatba.

Bóta Enikő: Az első szettben igazából játékba sem tudtunk lendülni. Nagyon tiszteltük ellenfelünket, ők pedig megnyitottak minket rendesen. Később oldódtunk, valamelyest javult a helyzet, de így is macska-egér harc folyt a pályán. Gratulálok a Békéscsabának.

Jászberényi RK – 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem 3-0 (17, 19, 14)
Jászberény, 300 néző. V.: Ujházi, Mezőffy.

Jászberényi RK: Bleicher R. 3, Gardovic 8, Pintér A. 11, Slijepcevic 16, Takács B. 5, Borsos 4. Csere: Ivkovic (libero), Bertók (libero), Halla 1, Fábián, Lékó. Vezetőedző: Branislav Franic.

1.MCM-Diamant Kaposvári Egyetem: Kanizsai 1, Sitkey, Bagyinka 1, Araujo 13, Szívós 5, Horváth A. 10. Csere: Csitári (libero), Rák 10, Korniss, Kocsi, Mészáros Zs. 1, Héri. Vezetőedző: Zarka Péter.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 4:8, 16:10, 21:13. II. játszma: 7:8, 16:11, 21:15. III. játszma: 8:6, 16:8, 21:11.

Branislav Franic: Sokszor nehéz a kötelező győzelem, most nekünk ez 75 perc alatt sikerült. Gratulálok a csapatnak.

Zarka Péter: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, aztán bizonyos állásokból nem tudtunk időben elforogni, mert akadozott a nyitásfogadásunk. Küzdöttünk, harcoltunk, de amikor lehetőség volt arra, hogy kézbe vegyük az irányítást, nem hittük el, hogy lehet keresnivalónk. Csapatként működünk, összeszedettebbek vagyunk, mint korábban, de Jászberényben ez még kevés volt a sikerhez.

Palota RSC – Vasas Óbuda 0:3 (-10, -11, -12)
Rákospalota, 100 néző. Vezette: Pőcze, Horváth.

Palota RSC: Hadnagy B. 3, Durst H. 5, Nyuka 3, Oláh 6, Bodnár, Kotlárik 1. Csere: Tóth E., Soós I., Király. Vezetőedző: Fekete Krisztina.

Vasas Óbuda: Kountoura 4, Török 8, Szedmák 8, Németh 6, Rountree 5, Pekárik 5. Csere: Bánlaki (liberó), Sklar 11, Durst A. 2, Hardy 5, Kiss 7. Vezetőedző: Jókay Zoltán.

Fekete Krisztina: A mérkőzés folyamán már láttam biztató jeleket a játékunkban. Úgy érzem, az új emberek sokat segíthetnek majd nekünk a folytatásban. Bizakodó vagyok. Gratulálok a Vasasnak!

Jókay Zoltán: Egyértelmű volt a győzelmünk. Minden szettben más felállással kezdtünk, mindenkinek lehetőséget biztosítottam a játékra. Kihoztuk a mérkőzésből azt, amit kellett.

Penta-Gödöllői RC – Budaörsi DSE 3-1 (-25, 8, 16, 16)
Gödöllő, 200 néző. V.: Nagy L., Vígh A.

Penta-Gödöllői RC: Kötél, Széles, Takács D., Radomszki, Czina, Szabó A. Csere: Maurer (libero), Nagy A. Vezetőedző: Borkovits Zoltán.

Budaörsi DSE: Szabó L., Antal A., Imreh, Rácz, Horuczi, Szoboszlai. Csere: Szabó D. (libero), Farkas E., Boller, Vezsenyi, Selmeczi. Vezetőedző: Balogh István.

Borkovits Zoltán: Nagyon idény eleji mérkőzést játszottunk. A második szettben megráztuk magunkat, onnan úgy működött minden, ahogy megbeszéltük.

Balogh István: Ameddig bírtuk, jól tartottuk ellenfelünket, ennek eredménye volt az első szett megnyerése. Ezután egy hullámvölgy következett, amit a Gödöllő ki tudott használni. Sok biztató jel volt a mérkőzésen, remélem, a következő találkozókon tovább tart a lendület.