U18-as Eb-selejtező: szűk lett a mieinknek a spanyolcsizma

Az első két, simán elvesztett játszma után ugyan sikerült szépítenie női U18-as válogatottunknak, azonban a negyedik szettben óriási küzdelemben végül alulmaradtak Spanyolországgal szemben. Így a mieinknek vasárnap, csak a Németország elleni győzelem jelenthet Eb-részvételt.

NŐI U18-AS EB-SELEJTEZŐ:
Magyarország – Spanyolország 1:3 (–11, –14, 19, –20)
Jászberény, 500 néző. V: Akdemir (török), Maifoshis (ciprusi).
Magyarország: Petrenkó 4, Szedmák 10, Kundrák (vészliberó), Mihály 7, Ambrosio 3, Kökény 11. Csere: Pap (liberó), Kotormán 1, Glemboczki 10, Lesi, Kovács L. Szövetségi kapitány: Csizmadia Szabolcs.
Spanyolország: Alonso 12, Castellano 16, Urrea 10, Vallecas 12, Rosell 6, Lazaro 9. Csere: Pizá (liberó), Gómez, García, Montoro 2. Szövetségi kapitány: Pascal Saurin.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:8, 7:9, 8:12, 8:19, 10:19, 11:24. II. játszma: 3:8, 7:10, 8:16, 14:20, 14:24. III. játszma: 8:6, 8:11, 12:11, 12:14, 18:15, 18:17, 22:17, 24:19. IV. játszma: 1:5, 4:8, 6:12, 10:12, 10:16, 13:16, 14:21, 18:21, 18:24.

Két spanyol ásszal kezdődött a találkozó, s ez bizony eléggé rá is nyomta a bélyegét a mieink teljesítményére, hiszen az első szünetben már hattal vezettek a vendégek. A pihenő jót tett a mieinknek, mert ezt követően megnyugodtak, s fel is zárkóztak két pontra. Ezt követően azonban megint spanyol percek következtek, mert gyakorlatilag áthatolhatatlan volt a mieink számára a spanyolok blokkja. Kis vártatva már tíz pont is volt a két csapat között, s mivel a nyitásfogadás is dadogott, 13 játszmalabdájuk volt a spanyoloknak, amiből már az elsőt ki is használták egy magyar outnak köszönhetően (11:25).

Sajnos a játék képe a második szettben sem változott, az első szünetben mindössze egy ponttal volt többje a mieinknek, mint az előző játszmában (3:8). Ezúttal is sikerült aztán valamelyest feljebb jönni, de sajnos csak időlegesen: a második szünetben ugyanúgy nyolc pont volt a különbség. A végén aztán Vallecas ásza tette fel az i-re a pontot (14:25).

A harmadik felvonásra azt találta ki Csizmadia Szabolcs, hogy Kundrák Esztert jelölte ki vészliberónak, s a húzás be is jött, mert sokkal stabilabbá vált a mieink nyitásfogadása, s ez az eredményen is meglátszott. Végig a mieink vezettek eggyel, a technikai szünetben pedig először kettővel. Sajnos a pihenő ezúttal az ellenfélnek jött jól, mert egy ötös sorozattal fordítottak. Most azonban nem hagyták annyiban a mieink, s Petrenkó Brigi nyitásaival megint a mieinkhez került az előny. Felváltva vezettek a csapatok, a második szünetben éppen a magyar lányok álltak jobban, majd meg is léptek hárommal. A végjátékban Glemboczki Zóra nyitássorozatával már öt is volt a különbség, ennyi szettlabdája volt a végén a csapatnak, s Szedmák Réka már az elsőt beütötte (25:19).

A negyedik szett azonban ugyanolyan rosszul kezdődött a mieinknek, mint az első kettő, Csizmadia Szabolcs 1:5-nél időt is kért, de a különbség így sem csökkent. A szett közepén viszont megint Glemboczki szervái hoztak fellendülést a mieinknek, de aztán meg a spanyolok nyitották meg a mieinket, s a második szünetben így hattal mentek a vendégek. Feladót cseréltek a mieink, s ettől egy kicsit megint meglódult a szekér, de tartós változást ez sem hozott sajnos. A végjátékban hét is volt a spanyolok előnye, s bár Glemboczki szerváival megint feljöttek háromra, sajnos ezzel el is lőtték a puskaport (20:25).

Csizmadia Szabolcs: – Ma sajnos a nyitásfogadásunk nem úgy működött, ahogyan kellett volna, ezáltal könnyen kiszámíthatóvá váltak a támadásaink is. Ma sajnos senki nem tudott extrát hozni, s bár próbáltam variálni a csapaton, egy szetten keresztül ez működött is. Nincs más hátra, vasárnap megpróbáljuk a nehezebb utat is végigjárni az Eb-részvételhez.