EYOF: a lengyelek ellen sem sikerült győzni

Lengyelország ellen sem sikerült győznie a magyar válogatottnak, a győri Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. A mieink a csoport negyedik helyén zártak, s pénteken, 14 órától az 5-8. helyért folytathatják a küzdelmeket a belga–török meccs nyertese ellen.

FÉRFI RÖPLABDA EYOF, GYŐR
Magyarország – Lengyelország 0:3 (–19, –20, –16)
Győr, Egyetemi Sportcsarnok, 400 néző. V: Herbots (belga), Seifried (szlovén)
Magyarország: Kiss Marcell 5, Horváth K. 6, Csizmadia 1, Szabó M. 4, Flachner 5, Kiss Máté 3. Csere: Hartyányi (liberó), Szabó Barna 5, Szabó Bence, Fülöp, Móró. Szövetségi kapitány: Tomanóczy Tibor.
Lengyelország: Prokopczuk, Firszt 13, Adamczyk 8, Kapica 9, Zagula 9, Michalak 12. Csere: Szymura (liberó), Jezierski 2, Grygiel 2. Szövetségi kapitány: Maciej Zendel.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:2, 5:2, 8:6, 12:9, 13:13, 15:16, 16:22, 18:24. II. játszma: 1:5, 4:8, 8:10, 8:13, 12:14, 13:16, 13:21, 19:24. III. játszma: 3:1, 6:8, 9:12. 12:16, 14:20, 15:24.

A meccs elején kicsit ránk ijesztettek a fiúk, mert az első két pontot a lengyelek szerezték, de aztán sorozatban öttel válaszoltak erre a fiúk, s az első technikai szünetben is két pont volt az előnyük. Meglépni azonban nem sikerült, sőt 13:13-nál újra egyenlő volt az állás, sőt a második szünetben már náluk volt, igaz minimális előny. Sajnos a pihenő sem segített, mert hattal is sikerült ellépniük a lengyeleknek, s ezt követően csak tartani tudtuk a különbséget (19:25).

Sajnos a második szett úgy folytatódott, ahogyan az első befejeződött, azonnal 5:1-re elhúztak a lengyelek, s csak az első technikai szünet után sikerült visszazárkózni két pontra. Ennél közelebb azonban nem sikerült kerülni, sőt, a lengyelek megléptek, s szegény embert még az ág is húzta, játékkésleltetésért még a mieink kaptak piros lapot. Nyolc pont is volt már a két csapat között, s ebben a szettben már csak kozmetikáznia sikerült a mieinknek, viszont azt egész szépen (20:25).

Így viszont lendületben maradtak a mieink a harmadik játszmában, s az elején rendre ők vezettek. 5:5 után fordult a kocka, s bár 8:8-nál még sikerült egyenlíteni, ezt követően hárommal léptek meg a lengyelek, s bár ezt a különbséget tartani tudtuk Szabó Barna pontjaival, közelebb nem sikerült kerülni. A második szünet után aztán el is fáradt a csapat, így kilenc mérkőzéslabdája volt a lengyeleknek, amelyből a másodikat értékesítették is (16:25).

Tomanóczy Tibor: – Sajnos fényévekre vagyunk ettől a szinttől. A lengyelek mentalitásban és hozzáállásban győzték le a játékosaimat.

A csoport másik mérkőzésén:
Oroszország – Csehország 3:0 (18, 23, 18)
Csehország – Lengyelország 3:2 (–21, –21, 20, 23, 15)
A csoport végeredménye: 1. Oroszország 9 pont (9:0), 2. Csehország 5 (6:5), 3. Lengyelország 4 (5:6), 4. Magyarország 0 (0:9)

B-csoport:
Franciaország – Olaszország 3:0 (20, 20, 19)
Belgium – Törökország
A csoport állása: 1. Franciaország 9 pont (9:1), 2. Olaszország 5 (6:6), 3. Belgium 1 (3:6), 4. Törökország 0 (1:6)