Nem sokon múlt: Magyarország-Dánia 0:3

Vereséggel kezdte a nyíregyházi Európa Liga csoportkört a magyar férfi röplabda-válogatott. Az első két játszmában minimális különbséggel, a harmadikban 21 pontot szerezve kapott ki a csoportelső dánoktól Juan Manuel Barrial együttese.

Férfi Európa Liga-csoportkör, Nyíregyháza
Magyarország-Dánia 0:3 (-23, -23, -21)
Nyíregyháza, 800 néző. V.: Endri Zguri (albán), Vjacseszlav Prozorov (moldáv)
Magyarország: Szabó A. 2, Bozóki 5, Gergye 8, Pádár 14, Kovács Z. 8, Kaszap 1. Csere: Pápai (liberó), Keen 1, Nagy J., Baróti 5. Szövetségi kapitány: Juan Manuel Barrial
Dánia: Gade 7, Sorensen 9, Jacobsen 3, Özari 3, Bonnensen 16, Nielsen 14. Csere: Mikelsons (liberó), Mollgard. Szövetségi kapitány: Mikael Trolle

A magyar válogatott első pontját 0-1 után Bozóki Bence szerezte. Az első játszma elején szaladt az eredmény után a hazai együttes, a dánok az első technikai szünetben a 208 centi magas Bonnensen pontjával 8-6-ra vezettek. Bozóki 8-8-nál egyenlített, majd 15-15-nél Pádár is megtette ugyanezt. 18-16-nál két ponttal a magyar csapat vezetett, sőt még 20-19-nél is Gergyééknél volt az előny, ezután viszont – hiába kért időt Juan Manuel Barrial szövetségi kapitány 21-22-nél – a dán válogatott nem hibázott, jól támadott, a szerencse is vele volt, s 25-23-ra megnyerte a játszmát.
A második szett forgatókönyve is hasonlóan alakult. Igaz az elején Szabó és Bozóki pontjával 2-0-ra a magyar csapat vezetett, de innentől ismét futni kellett az eredmény után, 10-7-nél már három ponttal mentek a dánok. 12-9-nél Baróti beállítása színt vitt a magyar csapat játékába, 16-16-nál már egyenlő volt az állás, Baróti és Gergye padlót szaggató ütései után. A hajrá azonban ismét nem sikerült: 18-16-nál és 23-21-nél is már a dánok vezettek két ponttal, 24-23-nál még feljöttünk egy egységre, de végül ismét 25-23 lett a vége, oda…
Kicsit megfogta a fiúkat az első két szettben elszenvedett minimális vereség. 3-1-es dán előny után viszont Gergye vezérletével 4-3-re fordítottak, sokáig fej-fej mellett haladt a két csapat. Kovács Zoltán pontjával 14-12-nél még a magyar együttes vezetett, 18-18-nál ismét egyenlő lett, majd 20-18-nál már a dánoknál volt a kétpontos előny. A vendégek, akárcsak az első két játszmában most is jobban bírták a hajrát, s végül ezt a játszmát 25-21-re nyerték a szerencsével igencsak hadilábon álló magyar együttessel szemben, amelynek tényleg nem kellett volna sok a bravúrhoz. A 3-0-s végeredményen azonban nincs mit szépíteni, szombaton Izrael ellen viszont lehet javítani, TV-s mérkőzésen 15 órai kezdettel a Continental Arénában.

Juan Manuel Barrial (szövetségi kapitány, Magyarország): Nem tudtuk megállítani az ütőiket. Nagyon jól játszottak a szélekről, nagyon nehéz egy olyan csapatot megállítani, mint ők. Többet vannak együtt, több éve játszanak együtt. Ha ilyen csapatok ellen nem használjuk ki az esélyeinket, akkor biztos, hogy nyerni fognak.
Mikael Trolle (szövetségi kapitány, Dánia): Nagyon jó csapat a magyar, rendkívül szoros meccs volt, megmondom őszintén kis szerencsénk is volt mindegyik játszma végjátékában. Büszke vagyok a csapatra, örülök a győzelemnek!

A csoport állása: 1. Dánia 9 pont (10:3), 2. Ukrajna 9 (9:4), 3. Magyarország 3 (4:10), 4. Izrael 3 (3:10)

Ez történt a nyíregyházi torna első mérkőzésén:

Ukrajna-Izrael 3:0 (16, 13, 15)
A két csapat legutóbbi mérkőzésén, Ukrajnában is 3:0-s ukrán siker született, de az a találkozó sokkal szorosabb csatát hozott. Nyíregyházán csak az első játszma eleje hozott nagy küzdelmet, 8-8 után az ukrán válogatott a remekül nyitó játékosa, Oleh Plotnytskyi 13-8-ra módosította az állást. A különbség a folytatásban tovább nőtt a két csapat között, a játszmát végül 25-16-ra nyerte Ukrajna. A második szettet Ukrajna kezdte jobban 8-5-re, majd az első izraeli időkérésnél 11-6-ra, később pedig már 10 ponttal, 18-8-ra is vezetett, végül 25-13-ra győzött. A harmadik játszmában is lendületben maradtak Kovalchukék, a technikaiknál 8-1-es, majd 16-5-ös előnyben voltak, a játékrészt pedig 25-15-re nyerték, így 3:0-s sikerrel nyitották a tornát.  A meccs után az ukrán kapitány Ugis, Krastins elmondta: “az a célunk, hogy ott legyünk Dániában, a négyes döntőben.”