Heti program: hétfőn és vasárnap is képernyőn a BRSE

Ezen a héten is zsúfolt program vár a röplabda-rajongókra, hiszen MEVZA és Magyar Kupa mellett a nőknél dupla, a férfiaknál pedig szimpla forduló lesz az NB I-ben, vasárnap pedig az Országos Serdülő Bajnokságban rendeznek újabb kört.

A program már hétfőn elkezdődik, hiszen ma fogadja a magyar bajnok Békéscsaba a szlovák 1. BVK Bratislavát – ezt a meccset a DIGI Sport2 élőben közvetíti, szerdán pedig a cseh Olomouccal mérik össze erejüket, míg kedden a cseh és a szlovák csapat meccsel.

A héten már meglesz az első Magyar Kupa-döntős is, hiszen szerdán Jászberényben, vasárnap pedig a Folyondár utcában méri össze erejét a JRK és a Vasas Óbuda. Ugyancsak a kupában, szerdán Szolnokra látogat a címvéfő Kaposvár, az elődöntő első mérkőzésére.

Szerdán egy elhalasztott férfi bajnokira is sor kerül a Kazincbarcika és a Kecskemét között, de szombaton három, vasárnap pedig két újabb találkozót rendeznek az NB I-ben, többek között Kecskemét–Kaposvár rangadóval.

A nőknél pénteken öt, vasárnap pedig négy bajnokira kerül sor (plusz a már említett Magyar Kupa elődöntő), s utóbbi napon ismét tévéképernyőn láthatjuk – ezúttal az M4 Sporton – a Békéscsabát, amely a második helyen álló Nyíregyházát fogadja.

Emellett vasárnap a fiú és leány serdülő országos bajnokságban is újabb kört rendeznek, többek között Budapesten, Békéscsabán, Kaposváron, Gödöllőn, Szegeden, Székesfehérváron, Sümegen, Dunaújvárosban és Pécsen.

A HETI PROGRAM:
Január 16., hétfő
18:00 Linamar-BRSE – 1. BVK Bratislava (szlovák – női MEVZA Kupa), DIGI Sport2
Január 18., szerda
18:00 Linamar-BRSE – VK UP Olomouc (cseh – női MEVZA Kupa)
18:00 Vegyész RC Kazincbarcika – HÉP-Kecskemét (férfi NB I)
18:00 Openhouse-Szolnok – Fino Kaposvár (férfi Magyar Kupa elődöntő, 1. mérkőzés)
19:00 Jászberény – Vasas Óbuda (női Magyar Kupa elődöntő, 1. mérkőzés)
Január 20., péntek
17:00 MTK – UTE (női NB I)
18:00 Penta Gödöllő – Budaörs (női NB I)
18:00 Linamar BRSE – TFSE (női NB I)
18:00 Palota – Vasas Óbuda (női NB I)
18:30 Jászberény – 1. MCM Diamant Kaposvár (női NB I)
Január 21., szombat
16:00 MAFC BME – Openhouse-Szolnok (férfi NB I)
17:00 DEAC – Dunaferr (férfi NB I)
18:00 Sümeg – Vegyész RC Kazincbarcika (férfi NB I)
Január 22., vasárnap
10:00 Fiú és leány Országos Serdülő Bajnokság
15:00 Pénzügyőr – PTE PEAC C-Doki (férfi NB I)
16:00 Palota – UTE (női NB I)
17:00 HÉP-Kecskemét – Fino Kaposvár (férfi NB I)
17:00 MTK – Budaörs (női NB I)
17:00 Vasas Óbuda – Jászberény (női Magyar Kupa elődöntő, visszavágó)
18:00 Penta Gödöllő – 1. MCM Diamant Kaposvár (női NB I)
18:30 Linamar-BRSE – Fatum Nyíregyháza (női NB I); M4 Sport