EL: Csak egy szettig bírtuk a házigazda ellen

Vasárnap a házigazdák elleni meccsel fejezte be ukrajnai kirándulását férfi röplabda-válogatottunk. Hiába nyerték az első szettet a mieink, sajnos a hazaiak ezután fordítottak és végül négy játszmában győztek. A mieink így a harmadik helyről várják az Európa Liga második, nyíregyházi körét.

RÖPLABDA, FÉRFI EURÓPA LIGA, 1. FORDULÓ, 2. MÉRKŐZÉS

Ukrajna – Magyarország 3:1 (–21, 19, 16, 22)

Ivano-Frankivszk (Ukrajna), 500 néző. V: Dragomir (román), Koiv (észt).

Ukrajna: Sztorozsilov, Plotnyickij 12, Drozd 8, Tupcsij 20, Sevcsenko 10, Levcsenko 8. Csere: Fomin, Brova (liberók), Kovalcsuk 16. Szövetségi kapitány: Krastins Ugis.

Magyarország: Németh Sz. 4, Rása 6, Pádár 10, Gergye 6, Szabó A. 13, Keen 1. Csere: Pápai (liberó), Kaszap 1, Baróti 6, Dávid Cs. 3, Bozóki. Szövetségi kapitány: Juan Manuel Barrial.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 0:4, 5:8, 6:12, 10:13, 12:16, 18:20, 18:23, 20:24. II. játszma: 4:2, 5:5, 8:6, 12:9, 13:12, 16:14, 20:15, 21:18, 24:18. III. játszma: 5:1, 6:4, 12:4, 14:10, 16:11, 24:15. IV. játszma: 7:8, 13:9, 16:11, 19:15, 22:17, 24:20.

Parádésan kezdték a mieink a meccset, azonnal bemutattak két blokkot Szabó Alpár révén, s meg sem álltak 4:0-ig. Ezt követően próbáltak a hazaiak a mieink nyomába eredni, de kevés sikerrel: ezúttal a mieink remekül szerváltak, az ukránok kevésbé. Volt már hat is a két csapat között, de nagyjából három-négy pontos különbségnél állandósult a távolság. 20:18-nál kerültek ennél közelebb a házigazdák, de Juan Manuel Barrial azonnal időt kért és Gergye Roland szerváival azonnal visszaállt négyre, sőt ötre is. A végén négy szettlabdából a másodikat Németh Szabolcs bombázta be (21:25).

A második játszmát a hazaiak kezdték valamivel jobban, de nem tudták lerázni a mieinket, akik szívósan tapadtak az ellenfélre egészen a második szünetig. Ott sajnos több hibát is elkövetett a csapat és ekkor öt pontra nőtt a távolság. A mieink becsületére legyen mondva, ekkor sem adták fel, és megpróbálták ledolgozni a hátrányt, a végén azonban megint nőtt a távolság, s a végén egyenlítettek a hazaiak (25:19).

Sajnos a helyzet a harmadik játszma elején sem változott. Azonnal elhúztak hárommal az ukránok, s ezt követően csak futottunk az eredmény után. Szegény embert még az ág is húzza: 6:3-nál elég csúnyán eltalálták a blokkoló Németh Szabolcs ujját. Az ütőt ápolni kellett, de folytatta a játékot. Ettől viszont egy kicsit elbizonytalanodott a csapat és sorban kapta a pontokat. 12:4-nél sikerült megállítani őket, köszönhetően egy hármas cserének és Rása Alex nyitásainak. Meg is tudták felezni egyszer a különbséget, de a lendület ezután elfogyott, s sajnos a játszma vége így is csúnyára sikeredett (25:16).

A negyedik játszmára visszaállt a kezdőcsapat és óriási adok-kapok alakult ki. Ezúttal volt, hogy a szerencse is mellénk állt: 6:6 után a hátsó soros Szabó Alpárról pattant be a labda az ukránok térfelének csücskébe, így sikerült visszavenni a vezetést. 9:9-ig tartotta magát a csapat, ekkor azonban sorozatban négy pontot csináltak a hazaiak, és ezt a hátrányt sajnos nem tudták ledolgozni a mieink. Sajnos ebben a játszmában, az első meccshez hasonlóan, nagyon sok szervát rontottak a mieink, s ez megpecsételte a sorsukat (25:22).

Juan Manuel Barrial: – Jól kezdtük a mérkőzést, de a röplabda arról szól, hogy nem csak 30-40 percig kell jól játszani, hanem akár másfél-két órán keresztül is. Én nem azt szeretném elérni, hogy jobban játsszon a csapat, hanem hogy amit tudnak, azt két órán keresztül is tudják nyújtani. Sajnos, jelenleg még ott tartunk, hogy ha egy kicsit megakad a szekér, akkor az egész csapat összeomlik. Elsősorban ezen kell tudnunk változtatni.

A csoport másik mérkőzésén: Izrael – Dánia 3:1

A csoport állása: 1. Dánia 6 pont (7:3), 2. Ukrajna 6 (6:4), 3. Magyarország 3 (4:7), 4. Izrael 3 (3:7)