Újabb öt szett, újabb vereség

Női válogatottunk második vb-selejtezőjén is az ötödik játszma döntött, és ezúttal sem a mi javunkra. Az ellenfél ezúttal Ausztria volt, s ezzel a mieink gyakorlatilag elvesztették továbbjutási esélyüket. A mieink két játszmát is nagy előnyről vesztettek el…

RÖPLABDA, NŐI VB-SELEJTEZŐ, 2. KÖR, 2. MÉRKŐZÉS

Magyarország – Ausztria 2:3 (27, –22, –18, 11, –12)

Eszék, 50 néző. V:  Vinalijev (bolgár), Szikanjics (szerb)

Magyarország: Dékány 16, Nagy E. 1, Liliom 11, Soós 9, Dobi 9, Bleicher R. 6. Csere: Kötél D., Szpin (liberók), Kötél Zs., Pallag, Szakmáry 13, Villám, Kalotai 2, Leidgeb. Szövetségi kapitány: Alberto Salomoni.

Ausztria: Bajde 12, Müller 16, Christanska 5, Maros 8, Markovic 23, Nesimovic 7. Csere: Wallner, Epure (liberók) Teufl, Holzer 8. Szövetségi kapitány: Svetlana Ilic.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 3:1, 4:6, 6:8, 9:8, 7:10, 9:10, 12:17, 19:18, 21:19, 22:23, 23:24, 25:24, 26:27. II. játszma: 4:5, 10:5, 16:6, 21:18, 22:24. III. játszma: 4:4, 6:8, 10:8, 11:14, 14:16, 15:19, 16:23, 18:24. IV. játszma: 5:1, 8:3, 11:7, 16:8, 20:9, 24:11. V. játszma: 6:0, 8:3, 9:7, 11:7, 11:12, 12:14.

Bár jól kezdtek a mieink, a két pontos előny gyorsan elolvadt, és az osztrákok vették át a vezetést. A játszma közepén öt pont is volt már a különbség, amikor végre megindultak a mieink és 18-nál be is érték őket. Aztán a vezetés is meg volt egyből, és úgy tűnt, hogy innen már nincs pardon. Az osztrákok azonban másképp gondolták, visszavették a vezetést és nekik volt először szettlabdájuk. Szerencsére ezt sikerült hárítani, majd mi kerültünk előnybe, de ezt sem sikerült kihasználni. Újabb játszmalabda váltások után végül Bleicher Réka ászával sikerült nyerni a játszmát 29:27-re.

Kicsit hektikusan kezdődött a második felvonás: hol mi, hol az osztrákok vezettek, de az első szünetre aztán sikerült meglépni hárommal. Ráadásul az osztrákok ezután sem tudtak kijönni ebből az állásból, így vezettünk már öttel is. Sajnos ekkor meg Soós Niki bokája fordult ki, így Alberto Salomoni terveivel ellentétben kénytelen volt mégis pályára küldeni Szakmáry Grétát. Ez úgy tűnt, hogy nem hozott negatív fordulatot, sőt, a második szünetben már 10 pont is volt a különbség. Két állásba azonban a mieink is beragadtak, így előbb feljöttek a sógorok, majd fordítaniuk is sikerült (22:25).

Valósággal sokkoló volt, hogy tíz pontos előnyből sikerült elbukni a játszmát, mert szinte alig sikerült befejezni jászmát. Ez némileg érződött a harmadik szett elején is, így az első szünetben még kettővel az ellenfél vezetett. Szerencsére gyorsan sikerült ocsúdni és egyből fordítottunk, de ezután is tapadtak a „sógorok”. A szett közepén aztán megint az ellenfél került előnybe, és kezdett meglépni, a hajrá pedig már egyértelműen az övéké volt (18:25).

A negyedik játszmában viszont egyértelműen a mieink domináltak, és sikerült is az első szünetre öt, a másodikra pedig nyolc volt a különbség. 19:9-nél jött a kritikus tíz pontos különbség, de most nem jött hullámvölgy és Szakmáry bombája 25:11-es kiütést jelentett.

Jöhetett megint az ötödik játszma, s ekkor már nem lehetett megállítani a mieinket, akik lendületbe jöttek. Az osztrákok 4:0 után időt kértek, de ez sem segített rajtuk, hatig nem volt megállás, és 8:3-nál cserélt térfelet a két csapat. Ekkor viszont megint jött a második szettben tapasztalt gödör, és hirtelen kettőre apadt a különbség. 11:11 után az ellenfél fordított, és végül meg is nyerte a meccset (12:15).

Alberto Salomoni: – Nagyon sajnálom a lányokat. A meccs egyes időszakában remekül játszottak, időnként viszont azt se tudták, hol vannak. A csapat megmutatta a jó, de sajnos a sötét oldalát is és végül ez utóbbi került ki győztesen. Az osztrákok egy „őszinte” röplabdát játszottak, ők ennyit tudnak, de ez ma elég volt a győzelemhez. Nekünk pedig még rengeteget kell dolgoznunk ahhoz, hogy kijöjjön a csapat igazi tudása.