Tallinni vereség a románoktól

Vereséggel fejezte be szereplését a magyar férfi röplabda válogatott a tallinni világbajnoki-selejtező tornán. Együttesünk az immár tét nélküli találkozón Románia legjobbjaitól kapott ki 3:0 arányban.

Románia – Magyarország 3:0 (19, 24, 25)

Tallinn, 100 néző. V: Goncalves (portugál), Schürmann (liechtensteini)

Románia: Bartha, Aciobanitei 11, Ghionea 10, Lica 15, Bala 17, Spinu 2. Csere: Maries, Kantor (liberók), Olteanu 5, Georgescu, Ene. Szövetségi kapitány: Danut Pascu.

Magyarország: Szabó A. 2, Pádár 16, Németh Sz. 10, Rása 3, Kaszap, Gergye 2. Csere: Pápai, Bozóki B. (liberók), Dávid Cs. 8, Keen 1. Szövetségi kapitány: Juan Manuel Barrial.

Az eredmény alakulása. 1. játszma: 8:5, 16:13, 21:15. 2. játszma: 8:4, 15:16, 20:21. 3. játszma: 5:8, 16:15, 21:20

Juan Manuel Barrial: – Öt nap alatt az ötödik mérkőzésünket játszottuk, éppen ezért elég fáradt volt a csapat, főleg mentálisan és szellemileg, ami az első játszmában látszódott leginkább. Utána próbálták összeszedni magukat a játékosok és a második és a harmadik szettben már jobb a játékunk, a szettgyőzelem is közel volt, de alapvető hibákat vétettünk. Összességében érződött, hogy ennek az utolsó meccsnek már nem volt tétje. Levonjuk a selejtező tanulságait.