Egy játszmát rabolt az észtektől a magyar válogatott

A Koszovó elleni győzelem, a Montenegró elleni pontszerzés és az Oroszország elleni papírforma-vereség után a házigazda észtek ellen lépett pályára a magyar férfi röplabda válogatott a tallini világbajnoki-selejtező tornán. Együttesünk az első szettet még megnyerte, a folytatásban aztán már a házigazda vette kézbe az irányítást, és végül 3:1 arányban bizonyult jobbnak.

Nyugodtan, pontosan kezdte a tallini torna negyedik mérkőzését a magyar válogatott, és az első játszmában sokáig sikerült megőrizni a szűk előnyt, a hajrában pedig még rátettek egy lapáttal a fiúk, és behúzták a szettet. A térfélcsere után egyértelműen az észtek irányítottak, és mindössze 15 pontot engedélyeztek a mieinknek. A harmadik játékrészben 18:18-ig partiban volt csapatunk az észtekkel, ezután azonban újra a vendéglátók jutottak el a 25. pontig. A folytatásban felőrölte ellenfelét Észtország, és megszületett a három pontot érő győzelem. A pontosan 100 perces csata Taht szemfüles megoldása után ért véget. Juan Manuel Barrial szövetségi kapitány együttesében Pádár Krisztián 19, Gergye Roland pedig 17 pontig jutott. Folytatás – és egyben zárás – vasárnap, Románia ellen.

Vb-selejtező torna (férfiak), Tallinn

Magyarország – Észtország 1:3 (20, -15, -20, -14)

Tallin, 950 néző. V.: Gnaini (olasz), Ozbar (török)

Magyarország: Szabó A. 3, Pádár 19, Németh Sz. 6, Rása 3, Kaszap 3, Gergye 17. Csere: Pápai (liberó), Bozóki (liberó), Nagy J. 1, Keen 1, Dávid Cs.1 , Gebhardt N. 2. Szövetségi kapitány: Juan Manuel Barrial.

Észtország: Taht 16, Aganits 6, Venno 20, Raadik 14, Tammemaa 12, K. Toobal 1. Csere: Rikberg (liberó), Losnikov (liberó), Teppan, A. Toobal. Szövetségi kapitány: Gheorghe Cretu.

Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:7, 16:14, 21:19. II. játszma: 4:8, 7:16, 12:21. III. játszma: 8:6, 16:15, 18:21. IV. játszma: 8:7, 9:16, 10:21.

Juan Manuel Barrial: – Fantasztikus első szettet játszottunk, a második játszmában aztán már jobb volt az ellenfelünk. A harmadik játékrészben nagy esélyt szalasztottunk el, mert már 13:9-re is vezettünk, 19:19 után pedig kaptunk három ász-nyitást. Mi lépésről lépésre szeretnénk előre haladni, hogy elérjük a kitűzött célokat, és ehhez egy remek állomás volt az észtek elleni találkozó is.