Magabiztos siker Koszovó ellen – a csoport élén a mieink

Győzelemmel kezdte meg szereplését Koszovó ellen férfi röplabda-válogatottunk az észtországi Tallinnban zajló világbajnoki selejtezőn. A csoport másik két mérkőzésén az oroszok szoros szettekben győztek Montenegró ellen, a románok pedig játszmát loptak a házigazdáktól. Mindez azt eredményezi, hogy az első kör után a mieink állnak a csoport élén.

RÖPLABDA, FÉRFI VB-SELEJTEZŐ, TALLINN (ÉSZTORSZÁG)
Magyarország – Koszovó 3:0 (13, 17, 9)
Tallinn, 100 néző. V: Goncalves (portugál), Aro (finn)
Magyarország: Németh Sz. 4, Rása 9, Pádár 11, Gergye 7, Szabó A. 5, Kaszap 1. Csere: Pápai, Bozóki (liberók), Dávid Cs. 4, Török R., Nagy J., Juhász, Keen 2, Gebhardt N. 1. Szövetségi kapitány: Juan Manuel Barrial.
Koszovó: Totaj 3, Arapi, Ceta 2, Bardhyl 5, Nikqi 2, Rexhepi 1. Csere: Berisha, Drenogllava (liberók), Kalludra 1, Bytyqi 1, Mustafa, Lajqi. Szövetségi kapitány: Miftar Ziberei.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 8:6, 12:11, 19:11, 24:13. II. játszma: 10:9, 14:9, 16:11, 20:14, 24:17. III. játszma: 6:0, 10:1, 16:3, 22:4, 24:8.

Jól kezdett válogatottunk az ellen a Koszovó ellen, amellyel még soha nem találkozott válogatottunk. Rendre a mieink vezettek, az első szünetben már két ponttal is. A pihenő azonban az ellenfélnek tett jót: azonnal kiegyenlítettek, s ezt követően 12:11-ig megint szoros volt a játszma. Ekkor azonban Szabó Alpár nyitásaival (két ász) egy hetes sorozatot csináltak a mieink, s ezzel gyakorlatilag el is döntötték a játszma kimenetelét (25:13).

A második szett hasonló forgatókönyv szerint zajlott, mint az első. Ekkor 10:9-ig v olt szoros a szett állása, és ekkor egy négypontos sorozattal rázták le a mieink ellenfelüket. A végjátékban aztán ezt még sikerült megduplázni (25:17). Ebben a szettben Rása Alex és Pádár Krisztián volt igazán elemében.

Amilyen nehezen indult az első két szett, annyira magabiztosan meneteltek a mieink harmadikban: 6:0-ig meg sem álltak a fiúk, s ezt követően is csak egy csapat volt a pályán. Igazi örömjátékot mutattak be a srácok, s amikor 22-nél tartottunk ellenfelünk akkor még csak négynél (!). Ezt követően egy kicsit már kiengedtek a srácok, de ellenfelünk így sem tudott kijönni a tízből (25:9). Bármennyire is meglepő, válogatottunk jelenleg vezeti csoportját, igaz azért a java még hátravan. Önbizalom növelőnek azonban mindenképpen jól jött ez a találkozó. Csütörtökön a sokkal nagyobb falatnak ígérkező Montenegró következik.

Juan Manuel Barrial: – Nagyon örülök, hogy Koszovó ellen kezdhettünk, mert nagyon idegesek voltak a játékosok. A második szett közepére sikerült mindenkinek lenyugodnia, s onnantól már azt játszottuk, amit tudunk. Onnantól kezdve feljavultak a támadásaink és a blokkjaink, de összességében túl sok volt a hiba. Ezt a többi meccsen nem engedhetjük meg magunknak. Annak is örülök, hogy minden játékosnak lehetőséget tudtam adni, mert így átestek a tűzkeresztségen.

A csoport állása: 1. Magyarország 3 pont (3:0, 75:39), 2. Oroszország 3 (3:0, 75:61), 3. Észtország 3 (3:1), 4. Románia 0 (1:3), 5. Montenegró 0 (0:3, 61:75), 6. Koszovó 0 (0:3, 39:75)