Heti program: két M4-es meccs egy napon

Legalább 19, de akár 25 bajnoki mérkőzésre is sor kerülhet a hét folyamán. Ez azért lehetséges, mert a férfiaknál már a harmadik és vasárnap esetlegesen a negyedik mérkőzéseket játsszák az Extraliga és az NB I rájátszásában. Ami még extra, hogy az M4 Sport és az M4 Sport+ plusz két mérkőzést is a műsorára tűzött, ráadásul mindkettőt egy napon, vasárnap játsszák. A Hunvolley Tv pedig legalább további hét mérkőzést közvetít, illetve – ha lesz – akkor a férfi 4. meccsek közül is kerülhet majd a programba.

Jelen állás szerint mind a férfi Extraligában, mind pedig az NB I-ben 2–0-ra vezet az egyik fél, s ha megnyerik a harmadikat is, akkor befejeződik a párharc. Ez azonban csak szerdán derül ki, addig még minden előfordulhat. A csapatok közül először a Vegyész és a Kistext lép majd pályára kedden, szerdán pedig jön a Pénzügyőr és a MAFC, a MÁV Előre és a Kecskemét, valamint a DEAC és a Fino párharca, amelyek közül utóbbi kettő a Hunvolley Tv-n is látható lesz, csakúgy, mint az NB I-es Dunaújváros–TFSE mérkőzés.

De ezen a napon megkezdődik a női Extraliga rájátszása is, mégpedig a legélesebbnek tűnő, a Nyíregyháza és a Kaposvár összecsapásával, akik a Magyar Kupa bronzcsatájában is megütköztek már egymással. Természetesen ez a találkozó is szerepel a Hunvolley Tv programjában. Csütörtökön aztán jön a másik három negyeddöntő is: a fővárosban a Vasas és az MTK méri össze erejét, az UTE Balatonfüredre a MÁV Előre pedig Békéscsabára látogat. Előbbi két meccset pedig ugyancsak közvetíti a Hunvolley Tv.

A program szombaton folytatódik, amikor öt női NB I-es meccset is rendeznek, majd a forduló vasárnap lesz teljes. Ennek a napnak pedig még képlékeny a programja. az biztos, hogy a nőknél a Kaposvár és a Fatum, az Újpest és a Szent Benedek, valamint a MÁV Előre-ST. Solar és az újdonsült MEVZA-győztes Swietelsky-Békéscsaba már a negyeddöntő második meccsét játssza. Az első meccset az M4 Sport+, a másodikat pedig az M4 Sport közvetíti, míg a harmadik a Hunvolley Tv-n lesz látható. Hogy ezen kívül lesz-e még mérkőzés, az a keddi és szerdai férfi negyeddöntők eredményeitől függ: akár az is előfordulhat, hogy még hat találkozót rendeznek, de az is, hogy egyet sem.

Március 21., kedd
19:00 GreenPlan-VRCK – Kistext JP Auto Mercedes (férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés)

Március 22., szerda
18:00 Fatum-Nyíregyháza – Kaposvári NRC (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:30 Pénzügyőr – MAFC-BME (férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés)
19:00 MÁV Előre-Foxconn – Kecskemét (férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Dunaújvárosi KSE – TFSE (férfi NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:30 Dág KSE – Szolnoki RK (férfi NB I, negyeddöntő, 3. mérkőzés)
20:00 Debreceni EAC – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, negyeddöntő, 3. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Március 23., csütörtök
18:00 Swietelsky-Békéscsaba – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés)
18:00 Szent Benedek RA – Újpesti TE (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
19:00 Vasas Óbuda – MTK Budapest (női Extraliga, negyeddöntő, 1. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv

Március 25., szombat
17:00 Jászberény VT – Vasas SC (női NB I)
17:00 Gödöllői RC – Békéscsabai RSE (női NB I)
18:00 DSZC-Eötvös DSE – BVSC-Zugló (NB I)
19:00 Budaörsi DSE-Emericus – TFSE (női NB I)
19:00 Diósgyőri VTK – VEHIR-Veszprémi ESC (női NB I)

Március 26., vasárnap
13:00 UTE U21 – SZBRA (női NB I)
14:30 Kaposvári NRC – Fatum-Nyíregyháza (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport+
18:00 MÁV Előre-ST. Solar – Swietelsky-Békéscsaba (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 Újpesti TE – Szent Benedek RA (női Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: M4 Sport
Fino Kaposvár – Debreceni EAC (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés – ha szükséges)
Kecskeméti RC – MÁV Előre-Foxconn (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés – ha szükséges)
MAFC-BME – Pénzügyőr (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés – ha szükséges)
Kistext JP Auto Mercedes – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, negyeddöntő, 4. mérkőzés – ha szükséges)
TFSE – Dunaújvárosi KSE (férfi NB I, negyeddöntő, 4. mérkőzés – ha szükséges)
Szolnoki RK – Dág KSE (férfi NB I, negyeddöntő, 4. mérkőzés – ha szükséges)