Harmadszor lett a Swietelsky-Békéscsaba a MEVZA-liga győztese

A Swietelsky-Békéscsaba nyerte 2023-ban a Közép-európai Ligát, miután a kamniki döntőben magabiztosan, három játszmában legyőzte a szlovén Branik Maribort. A meccsen gyakorlatilag csak a második játszma volt izgalmas, amikor két szettlabdát is hárítania kellett a csabai lányoknak, a másik két szettben nagyon simán nyertek, s lettek harmadszor is elsők a sorozatban.

Női MEVZA-kupa, döntő:
Swietelsky-Békéscsaba – Branik Maribor (szlovén) 3:0 (17, 25, 16)
Kamnik, 100 néző. V: Brlas, Stipanicev Matecic (horvátok).
BÉKÉSCSABA: Aktas 5, Bodnár 14, Drpa 14, Vaszileva 10, Pintér 2, Bagyinka 3. Csere: Molcsányi (liberó), Karhu, Glemboczki, Olijnyik. Vezetőedző: Tóth Gábor.
MARIBOR: Lorber Fijok 9, Stampar 4, Mlakar 9, Lekse 9, Milosic 7, Pogacar 3. Csere: Cikac (liberó), Farkas, Ramic 3, Krajnc. Vezetőedző: Bruno Najdic.
Tóth Gábor:
– Idegesen kezdtük a döntőt, aztán ez a második szettben volt főleg érezhető. Ott nem tudtunk élni a Maribor által kínált lehetőségekkel, de ettől függetlenül helyén volt a szívünk a játszma végén, a harmadikban pedig Bagyinka Fanni remekül irányított. Nagyon magas szinten támadtunk, ennek volt köszönhető a viszonylag sima siker. Gratulálok a klubnak és csapatnak, azt gondolom, hogy mindannyian megérdemeltük ezt a sikert!
Bruno Najdic: – Gratulálok a BRSE-nek a győzelemhez, ma sokkal jobbak voltak nálunk.

Bár a meccs elején 3:1-re a mariboriak vezettek, Bodnár nyitássorozata után csakhamar a csabai lányok vezettek már 8:4-re, s időt is kellett kérnie Bruno Najdicnak. Ez azonban nem változtatott különösebben a játék képén, így 18:12-nél újabb pihenő következett, de az ezen a napon születésnapját ünneplő Ralica Vaszileva vezérletével tovább menetelt a Békéscsaba. Drpa ászával volt 20:12 is az állás, s végül 24:17-nél jutottak játszmalabdához, s a végig remekül működő blokknak köszönhetően egyből sikerült le is zárni (25:17).

A második játszmában sokáig fej fej mellett haladt a két csapat, 13:11-nél sikerült két pontos előnyt szereznie a szlovénoknak, de jókor jött Tóth Gábor időkérése, aminek köszönhetően rövidesen már a csabaiak vezettek már kettővel. 21:19 után viszont a hazaiak percei következtek, s 24:22-nél két labdájuk is volt az egyenlítéshez, azonban a csabaiak nem csak hárították mindkettőt, hanem sorozatban három ponttal már ők nyithattak a játszmáért. Az első még kimaradt, másodszor azonban Drpa már nem hibázott (27:25).

A harmadik felvonásban 10:7-nél lépett meg először három ponttal a Békéscsaba, jött is a szlovén időkérés. Azonban sok foganatja nem volt, mert a csabaiak fokozatosan növelték a különbséget, úgyhogy 21:14-nél következett a második is. Innentől azonban már nagyon kézben tartotta a Békéscsaba a meccset és 24:16-nál Drpa a trófeáért nyithatott, amelyet aztán Vaszileva értékesített (25:16), így 2017 és 2018 után harmadszor is megnyerte a MEVZA-ligát a Swietelsky-Békéscsaba.

Március 18., szombat
16:00 TFSE – Dunaújvárosi KSE (férfi NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
16:00 Szolnoki RK – Dág KSE (férfi NB I, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
16:00 VEHIR-VESC – Jászberény (női NB I)
17:00 Gödöllői RC – UTE U21 (női NB I)
18:00 Kecskeméti RC – MÁV Előre-Foxconn (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés); Tv: Hunvolley Tv
18:00 BVSC-Zugló – Békéscsabai RSE (női NB I)
19:00 MAFC-BME – Pénzügyőr (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)
19:00 TFSE – Diósgyőri VTK (női NB I)
19:00 Budaörsid DSE-Emericus – SZBRA (női NB I)
19:15 Fino Kaposvár – Debreceni EAC (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés) ; Tv: M4 Sport+
20:00 Kistext JP Auto Mercedes – GreenPlan-VRCK (férfi Extraliga, negyeddöntő, 2. mérkőzés)