Balatonfüredi győzelmével alapszakasz-győztes a Vasas

A női Extraliga alapszakaszának záró fordulójának pénteki mérkőzésén az éllovas Vasas Óbuda 3:0-ra győzött a hazai pályán az idény során eddig veretlen Szent Benedek RA otthonában, s ezzel bebiztosították első helyüket a rájátszásban. A balatonfürediek a harmadik helyen végeztek.

Női Extraliga:
Szent Benedek RA – Vasas Óbuda 0:3 (–10, –17, –25)
Balatonfüred, 182 néző. V: Mezőffy, Bátkai-Katona.
SZBRA: Jankovics 7, Orosz 5, Herbin-Baker 1, Koleva 3, Nacsa-Pekárik 4, Bosnyakova 6. Csere: Fáth, Balogh E. (liberók), Sztijepics 2, Michalewicz, Pérez Ramos 5, Dimitrics 1. Vezetőedző: Krisztian Mihajlov.
VASAS: Fricová 14, Papp O. 6, Bannister 16, Török K. 14, Abdulazimova 10, Szkripak 1. Csere: Juhár, Szalai (liberók), Vezsenyi 2, Fábián. Vezetőedző: Jannisz Atanaszopulosz.
Krisztian Mihajlov:
– Kicsit csalódott vagyok az eredmény miatt, azonban a harmadik játszmában fel tudtuk venni a bajnoki címvédő ritmusát és meg tudtuk szorítani őket. Abban a szettben közel voltunk ahhoz, hogy játszmát raboljunk az ellenfelünktől. Az alapszakasz harmadik helyezése dicséretes a csapattól. Nem pihenhetünk, folytatnunk kell a munkát a rájátszásra.
Jannisz Atanaszopulosz: – Bebizonyítottuk, hogy jelenleg mi vagyunk az első számú csapat Magyarországon, hiszen megnyertük az alapszakaszt. Gratulálok a játékosoknak is a stábnak is, de mindenki tudja, hogy ez még nem jelent semmit, mert a szezon lényegi része csak ezután kezdődik. Végig koncentráltan röplabdáztunk, a harmadik szettet pedig annak ellenére tudtuk megnyerni, hogy a Szent Benedek nagy nyomást helyezett ránk. Most kicsit pihenünk, aztán lesz két hetünk felkészülni a kupadöntőre.

Február 25., szombat
16:00 TFSE – BVSC-Zugló (női NB I)
16:00 VEHIR-VESC – Vasas SC (női NB I)
17:00 Dág KSE – Vidux-Szegedi RSE (férfi NB I, felsőház)
18:00 Debreceni EAC – Pénzügyőr SE (férfi Extraliga, felsőház)
18:00 Kecskeméti RC – Fino Kaposvár (férfi Extraliga, alsóház); Tv: Hunvolley Tv
18:00 MEAFC-Miskolc – Dunaújvárosi KSE (férfi NB I, felsőház)
19:00 Újpesti TE – Kaposvári NRC (női Extraliga); Tv: Hunvolley Tv
19:00 MAFC-BME – Kistext JP Auto Mercedes (férfi Extraliga, alsóház)

Február 26., vasárnap
14:00 Békéscsabai RSE – Budaörsi DSE-Emericus (női NB I)
16:00 GreenPlan-VRCK – MÁV Előre-Foxconn (férfi Extraliga, felsőház); Tv: M4 Sport+
17:00 Jászberény VT – UTE U21 (női NB I)
17:30 Swietelsky-Békéscsaba – MÁV Előre-ST. Solar (női Extraliga)
18:00 DSZC-Eötvös DSE – Diósgyőri VTK (női NB I)